יובש בעיניים – למה זה מתחיל ואיך ניתן למנוע ולשפר בשיטה טבעית

המאמר המלא על יובש בעיניים

איך עובדת מערכת הדמעות?

יובש בעיניים

המערכת בנויה מכמה בלוטות. מערכת הניקוז והבלוטות הראשיות נמצאות אצלנו בחלק העליון של העין, מערכת הדמעות הראשית עובדת בעיקר במקרה חירום, כשמשהו נכנס לתוך העין או שיש יצטברות גדולה של דמעות וכן כשאנו מתרגשים עד דמעות , שמחים, צוחקים ומרגישים כאב- המערכת מקושרת לעולם הרגשי שלנו.

שק הלחמית- מקומו מתחת לעפעפיים ובצד החיצוני של העיניים, ממוקמות שם גם הבלוטות המשניות של הדמעות שתפקידן להפריש את הדמעות לתפקוד היומיומי שלנו, כיצד זה מתבצע?

כשאנו מעפעפים נבנת בעין הגנה ואפילו שהיא כ"כ דקה היא מורכבת משלוש שכבות.

החלק החיצוני- חלק הLIPID , שומני והוא עוזר לשכבה להיות זמן רב יותר ופחות להתייבש, החלק האמצעי אלו הדמעות והחלק השלישי שנוגע בקרנית זהו החלק הרירי.

על העפעפיים קיימות כ-40 בלוטות שמפרישות את השומן, בכל פעם שאנו מעפעפים בעין נבנית הגנה, ההגנה מחזיקה בממוצע בין 8-12 ועד 15 שניות. אחר כך היא מתנקזת למערכת הניקוז.

העפעוף כל כך חשוב, כל פעם שנעפעף השכבה מתנקזת ונבנית הגנה חדשה.

מטרות מערכת הניקוז:

ייאלה אנחנו מתחילים:

מטרה א'

מטרתה הראשונה של מערכת הדמעות היא לשמור על הלחות של העין וזה נותן הרגשה טובה בעין, נעימה ונינוחה.

מטרה ב'

ניקיון שוטף של העין:כשיש גור זר בעין ההפרשה בעין תהיה יותר חזקה ע"י הבלוטה הראשית של הדמעות וכך מגיע כמות גדולה יותר של דמעות שוטפת ומנקה בכך את העין.

את הניקיון הזה אנו צריכים גם במהלך הכימי, בתוך הדמעות יש חומרים שמופרשים מבלוטות המכילות את חומרים המופרשים מהמערכת החיסונית, כך שגם אם נכנס חיידק או וירוס בצורה ויראלית או אחרת לתוך העיניים, תפקיד הדמעות הוא לנטרל אותם.

מטרה ג'

העיניים שלנו כל הזמן בתזוזה, העין זזה קרוב ל100,000 פעמים ביום! ובשביל שהעין לא תשתפשף מהתזוזות קיימת מערכת שימור ששומרת שלא יהיה גירוי, כמו מערכת שמשמנים כדי שלא יהיה חיכוך.

מטרה ד'

היא חשובה בעיקר בימי החורף כשקר, בחורף אנו דואגים לכסות את הגוף כדי שלא יתקרר, אך מה קורה עם העיניים? כדי שהעיניים לא יתקררו מערכת הדמעות שומרת על החימום של העיניים.

מטרה ה'

הדמעות עוזרות להזין את האפיטלי(החלק החיצוני של הקרנית) אין לו נימים והלימפה לא מגיעה אליו ,הדמעות מזרימים את החמצן אליו,אוספים את הפחם הדו חמצני ואת כל הפסולת שמצטברת מפעילות התאים בקרנית.

מטרה ו'

הדמעות בנויות על המערך האופטי של העיניים מכיוון שהאפיטלי מכיל גם בחלק החיצוני שלו 'אצבעות' של הקרנית כך שהריר יוכל להיתפס עליו בצורה טובה, אבל לפעמים יכולות להיות עליו בלוטות ושקעים וזה יכול מאוד להשפיע על המהלך האופטי, לכן כשנבנית מעל הקרנית שכבה של דמעות זה הופך את הקרנית לעדשה מושלמת וזה עוזר ליצור תמונה המדויקת הנבנת אח"כ על הרשתית וכך אנו מצליחים לראות חד, הדמעות למעשה מחזקות את חדות הראייה.

 

 

מה קורה מתי שמערכת הדמעות נפגעת?

-במקום הרגשה של לחות בעין יש הרגשה של אי נוחות, חפץ זר, לא נעים!

וזה גורם פעמים רבות לזיהומים כי אין שטיפה מספיק טובה שתדחה את החיידקים, אבק וכדומה.

אין שימון, אבל העין ממשיכה לזוז במהלך היום וזה גורם לגירוד- לא מומלץ בכלל ואף אסור לגרד כי זה גורם לשפשופים ועם הזמן זה יכול לפגוע בצד של העפעף וגם בצד של הקרנית.

-בחורף זה יכול לגרום להתקררות של הקרנית.

-במקום הרגשה של לחות בעין יש הרגשה של אי נוחות, חפץ זר, לא נעים!

וזה גורם פעמים רבות לזיהומים כי אין שטיפה מספיק טובה שתדחה את החיידקים, אבק וכדומה.

אין שימון, אבל העין ממשיכה לזוז במהלך היום וזה גורם לגירוד- לא מומלץ בכלל ואף אסור לגרד כי זה גורם לשפשופים ועם הזמן זה יכול לפגוע בצד של העפעף וגם בצד של הקרנית.

-בחורף זה יכול לגרום להתקררות של הקרנית.

הדבר החשוב ביותר יובש בעיניים

ובכן הדבר החשוב ביותר, כשהמערכת הזו נפגעת ,נפגעת גם ההזנה של העיניים וכשאין הזנה טובה לקרנית היא מתחילה לאבד את החיוניות שלה, לפעמים זה יכול להיגרם על ידי עדשות מגע , מי שמרכיב אותן בטח מכיר את התופעה שלאחר תקופת זמן העין מתחילה לדחות את העדשות ומתחיל יובש בעיניים, למה זה קורה? כשיש עדשה בעין מערכת הדמעות לא זורמת בצורה מושלמת בין העדשות לקרנית מפני שחלק מהדמעות נכנסות בין העדשה לקרנית אך חלק עוברות מעל העדשה ולכן יכול להיות זיהום ובנוסף הקרנית ניזנת פחות טוב, יכול להיות גם לחץ או שפשוף עם 'אצבעות' הקרנית ואז גם ה'אצבעות' מאבדות את החיוניות או שהן נפגעות. ואחר כך הדמעות אפילו ללא עדשות לא מחזיקות מספיק זמן על העיניים ובפרט כשהעדשות על העיניים נגרמת תחושה של יובש.

יש עוד הרבה מה ללמוד על הנושא. זה החלק הראשון
בחלק השני נלמד על הסיבות הגורמות ליובש בעיניים, איך למנוע את אותן הסיבות מראש
ומה המענה ברפואה הקונבנציונלית והרפואה האלטרנטיבית ליובש בעיניים
וכמובן איך אנו במכון מלינסקי עוזרים ומטפלים ביובש בעיניים.

בברכה

יהושע מלינסקי

מסייד שיטת מלינסקי לשיפור הראיה בדרכים טבעיות.

מאמרים נוספים

קבלו מתנות מיוחדות לזמן מוגבל!

3 תרגילים עיקריים לשיפור הראייה

מדריך השוואה בין הדרכים לשיפור הראייה

מדריך למניעת הידרדרות הראייה

לשיחת ייעוץ חינם עם מומחה מכון מלינסקי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

או חייגו עכשיו:

אהבתם את המאמר?! שתפו עם חברים

הירשמו עכשיו לניוזליטר של מכון מלינסקי

נרשמים ומקבלים עדכונים שוטפים מבצעים שווים

והטבות מיוחדות לשיפור הראייה בתהליך טבעי

קבלו עכשיו במתנה!

3 תרגילים לשיפור הראייה

רוצים לשמוע או לשאול אולי לגלות עוד על מכון מלינסקי

עכשיו אתם יכולים לשאול, לשמוע ולגלות
את כל מה שרציתם לדעת על מכון מלינסקי.

קוצר ראייה - רוחק ראייה - מכון מלינסקי
דילוג לתוכן