עדשות מגע בעיניים – כדאי או לא?

עדשות מגע בעיניים – כדאי או לא?

עדשות מגע בעיניים הן עדשות דקות עשויות מסיליקון, ג'ל או זכוכית, שמניחים אותן על הקרנית עצמה. הן אמורות לעזור בתיקון הראייה, צרכים רפואיים אחרים או ליופי. היתרון בעדשות מגע לעומת משקפיים שהן קלות, כמעט לא מרגישים אותן ושדה הראייה בהן הוא גדול יותר מאשר שדה הראייה כשמרכיבים משקפים. קיימים כמה סוגים של עדשות מגע, ניתן לסווג אותן לפי הייעוד שלהן: תיקון הראייה, טיפול רפואי או ליופי  או סיווג לפי תקופת שימוש: עדשות מגע רכות או קשות. קיימות עדשות מגע שמאפשרות תיקון של עיוורון צבעים.

למה עדשות מגע פוגעות לכם בעיניים?

עדשות מגע לצורך טיפולים אחרים מונחות על הקרנית במטרה להגן עליה מפציעה או חבלה. ועדשות מגע ליופי הן עדשות בצבעים שונים, לשינוי צבע העיניים. עדשות מגע רכות מאפשרות מעבר של חמצן דרך העדשה אל העין. הן מצויות בנוזלים ועשויות מסיליקון או היידרוג'ל להגברת מעבר החמצן לעין. ישנן עדשות יומיות שמחליפים אותן כל יום, עדשות חודשיות ועדשות רב שנתיות. יש לציין כי השימוש בעדשות מגע יומיות יוצר פחות בעיות ראייה ומפחיתות את הזיהום שיכול להיגרם לעין כתוצאה מחיידקים המצויים באוויר. עדשות מגע קשות הן יותר עמידות ואינן מכילות נוזלים. הן כן עבירות לחמצן, ונוטות לצבור פחות חיידקים ולכלוך.

החסרונות והסיכונים בהרכבה של עדשות המגע

חסרונותיהן של עדשות המגע הם רבים: 1. מאחר שעדשות המגע הן עדינות מאד, יש צורך בתנועות עדינות על מנת לטפל בהן, הן יכולות להיקרע בקלות או ליפול ולהיעלם. 2. יש צורך בתחזוקה יום יומית בכדי לשמור עליהן, זאת אומרת החלפת חומר חיטוי כל יום, שמירה שלא יכנס גוף זר בעין, שלא יפלו ויאבדו ואז לא תוכלו לראות בכלל, אם אין לכם זוג נוסף. 3.  ההוצאות על עדשות המגע יכולות להגיע למאות שקלים בשנה, וזה עוד ללא חומרי החיטוי בשבילן. 4. אם לא מטפלים בהן כמו שצריך הן יכולות לגרום לשריטת הקרנית ולאחר שזה קורה חס וחלילה, אתם תראו מטושטש, ולא תוכלו להרכיב עוד עדשות מגע לתקופה ממושכת אלא תצטרכו לחזור להרכיב משקפיים. 5. חיסרון נוסף הוא שכאשר אין חמצן באוויר העדשות יכולות להתייבש ולהידבק לעין, דבר זה קורה בעיקר כשיש עשן בחדר שאתם נמצאים בו, או כשמישהו מעשן. אומנם יש עדשות מגע שניתן להישאר איתן יותר מ-24 שעות על העיניים, אך הן יקרות ואת העדשות הממוצעות לא מומלץ להרכיב כל כך הרבה שעות מהסיבה שהן מתייבשות, מה גם שאסור לישון איתן מאחר וזה יכול לפגוע בקרנית. 6. כאשר אתם בים לא נוח להיכנס איתן למים מהחשש שהן יכולות ליפול. ואם אתם מורידים אותן ובטעות נכנס גרגר חול קטן בניהן לעין, זה מציק ואף יכול להיות מסוכן. 7. עדשות מגע הן קרקע פורייה לזיהומים חוזרים ונשנים בעין, דבר שיכול לגרום לפגיעה בראייה או כאבים בעיניים . 8. בנוסף שימוש תדיר (לעיתים קרובות) בעדשות יכול לגרום לרגישות יתר לחומרים שלהן.

איך כן לשפר את הראייה?

לא צריך עדשות מגע. אתם צריכים לדעת שיש פתרון טבעי ובטוח לכל הבעיות האלו. ניתן לתקן את הראייה ולשפר אותה באופן טבעי. בעזרת תרגילי עיניים יוגה והרפיות לעיניים אתם יכולים להחזיר לעצמכם את הראייה התקינה, ולא תגיעו לכל הסיכונים הקיימים בהרכבת עדשות מגע ומשקפיים. לא תצטרכו לחשוב אפילו על ניתוח לייזר לתיקון הראייה. כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לשפר את הראייה הוא לפנות אלינו, ל"שיטת מלינסקי" לשיפור הראייה בדרך טבעית. ללא כאבים וללא מכשירים ותרגישו שיפור בראייה כבר בתוך שבועיים מתחילת הטיפול. עשו את ההחלטה הנכונה בשבילכם ובשביל העיניים שלכם ותירשמו עוד היום. קיימים חסרונות נוספים ואף יותר מסוכנים. ישנם אנשים שסובלים ממחלות שונות הגורמות לעין להיות יבשה, עדשות מגע יכולים להחמיר מחלות אלו וכמובן גוף זר שחוסם את הגעת החמצן לעין יכול לעודד יצירת כלי דם קטנים בקרנית השקופה ובכך לפגום בראייה.

מנוחה לעיניים

בדרך לשיפור הראייה מאוד חשוב לתת לעיניים מנוחה בזמן, לא "לסחות" אותם עד הסוף. העיניים שלנו הכי הרבה מתעייפות ממאמץ סטטי. תנסו להרים כוס חד פעמי, זה קל מאוד, נכון? אך תנסו להחזיק אותו כך 5, 10 דקות… לאחר 15 דקות תצטרכו פיזיותרפיה בכתף. עיניים אותו דבר. העיניים מאוד מתעינייפות בעבודה סטטית מול מחשב, קריאת ספר הכי הרבה מהסמארטפון. לכן טוב לתת הפסקה קצרה לעיניים של 2-5 דקות מנוחה לאחר כל 30-40 דקות של עבודה מול מחשב או קריאה, לאחר שימוש בסמרטפון לאחר כל 10-15 דקות.

הפסקה יכולה להיות פשוטה – פשוט להפסיק לראות על מסך. אך יותר טוב לבצע הפסקה של 4 שלבים. למה זה חשוב ואיך לעשות אותה אני מסביר בסרטון הבא:

מחשבה יוצרת מציאות

ניתן לבצע תרגילים לעיניים במשך כל היום, קיימים תרגילי עיניים המשתמשים בדמיון, למשל אפשר לקרב אובייקט ולהרחיק אותו, לדוגמא: שקע חשמל, להתרכז בחורים שלו, בפינות, בברגים ולדמיין אותם בצורה חדה. לדמיון אין שום גבולות ואין קשר למה שאנחנו רואים או לא. כמו כן ניתן לדמיין פרח חד וברור וגם לדמיין אותו מטושטש. כאשר עושים זאת בדמיון זה נותן לגיטימציה למוח, לראות את העצמים בצורה חדה. חשוב לזכור, לאחר ביצוע תרגילי העיניים לשיפור הראיה, הגוף בכלל והעיניים בפרט צריכים מנוחה טובה, אתם תרגישו טוב, ותראו הרבה יותר טוב.

המשך יום נפלא, יהושוע מלינסקי.

מאמרים נוספים

קבלו מתנות מיוחדות לזמן מוגבל!

3 תרגילים עיקריים לשיפור הראייה

מדריך השוואה בין הדרכים לשיפור הראייה

מדריך למניעת הידרדרות הראייה

לשיחת ייעוץ חינם עם מומחה מכון מלינסקי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

או חייגו עכשיו:

אהבתם את המאמר?! שתפו עם חברים

הירשמו עכשיו לניוזליטר של מכון מלינסקי

נרשמים ומקבלים עדכונים שוטפים מבצעים שווים

והטבות מיוחדות לשיפור הראייה בתהליך טבעי

קבלו עכשיו במתנה!

3 תרגילים לשיפור הראייה

רוצים לשמוע או לשאול אולי לגלות עוד על מכון מלינסקי

עכשיו אתם יכולים לשאול, לשמוע ולגלות
את כל מה שרציתם לדעת על מכון מלינסקי.

קוצר ראייה - רוחק ראייה - מכון מלינסקי
דילוג לתוכן