קטרקט

בקצרה: קטרקט זהו מצב שבו העדשה של העין מאבדת משקיפותה וכך הופכת לעכורה. לכן קטרקט זוהי מחלה שגורמת לעכירות העדשה בעין וגם גורמת לראייה מטושטשת, סינוור, פגיעה בראייה במיוחד בלילה, שינוי בצבעים וראייה כפולה.

קטרקט

בקצרה: קטרקט זהו מצב שבו העדשה של העין מאבדת משקיפותה וכך הופכת לעכורה. לכן קטרקט זוהי מחלה שגורמת לעכירות העדשה בעין וגם גורמת לראייה מטושטשת, סינוור, פגיעה בראייה במיוחד בלילה, שינוי בצבעים וראייה כפולה.

קטרקט – ובעברית יָרוֹד – הוא מצב שבו העדשה של העין מאבדת משקיפותה וכך הופכת לעכורה. לכן קטרקט זוהי מחלה שגורמת לעכירות העדשה בעין וגם גורמת לראייה מטושטשת, סינוור, פגיעה בראייה במיוחד בלילה, שינוי בצבעים וראייה כפולה.

כיום המחלה נפוצה בעיקר בגיל מבוגר. אבל, יתכן שבעקבות הזנחה וחשיפה לשמש ללא הגנה, או תרופות, סוכרת, גנטיקה ועוד, המחלה תופיע גם בגיל צעיר. הפתרון במצב הסופי הוא ניתוח בהרדמה מקומית ובו מחליפים את העדשה העכורה בעדשה מלאכותית.

גם אתם סובלים מקטרקט?

השקיפות של העדשה היא מרכיב הכרחי בראייה תקינה, ועל כן ישנה חשיבות רבה לאבחון מוקדם ולטיפול נכון במחלה – ללא טיפול רמת העכירות תגדל, היכולת של קרני האור לעבור ללא הפרעה תפחת, והראייה תיפגע יותר ויותר. בדרך כלל אצל חולי קטרקט מידת העכירות בשתי העיניים אינה זהה, וישנם גם מצבים שבהם רק עדשה אחת מתקשה למלא את תפקידה – שבירת קרני האור שמגיעות אל העין (ביחד עם הקרנית) ותרומה משמעותית למיקוד הראייה.

בשיטת מלינסקי ניתן למנוע או להאט את קצב עכירות העדשה ובכך להימנע מניתוח וסיבוכים אחרים.תלוי בשלב התקדמות המחלה. לכן, מומלץ לקבל מאיתנו שיחת ייעוץ חינם עם מומחה המכון.

 

שאלות נפוצות:

מה זה קטרקט?

 • קטרקט – ובעברית יָרוֹד – הוא מצב שבו העדשה של העין מאבדת משקיפותה וכך הופכת לעכורה. לכן קטרקט זוהי מחלה שגורמת לעכירות העדשה בעין וגם גורמת לראייה מטושטשת, סינוור, פגיעה בראייה במיוחד בלילה, שינוי בצבעים וראייה כפולה.
 • כיום המחלה נפוצה בעיקר בגיל מבוגר. אבל, יתכן שבעקבות הזנחה וחשיפה לשמש ללא הגנה, או תרופות, סוכרת, גנטיקה ועוד, המחלה תופיע גם בגיל צעיר. הפתרון במצב הסופי הוא ניתוח בהרדמה מקומית ובו מחליפים את העדשה העכורה בעדשה מלאכותית.
 • קטרקט מוכר גם בשם עדשה עכורה – המחלה פוגעת בצלילות העדשה בעין וגורם לטשטוש, סינוורים וראייה לקוייה בלילה במיוחד. ראיה כפולה ושינוי צבעים.

 

למה זה קורה?

 • הקטרקט פוגע בעיקר בגיל המבוגר, אבל, לא רק. יתכן שבעקבות גנטיקה, חשיפה מרובה לשמש ללא הגנה על העיניים, שימוש בתרופות (סטרואידים) או טיפות עינים, תזונה קויה, מחלות כמו סוכרת, המחלה תפגע גם בגיל צעיר יחסית.
 • ברוב המקרים הקטרקט נפוץ אצל מבוגרים יותר. אולי בגלל שימוש יתר בראייה מקרוב כמו שימוש מוגזם בסמרטפונים ומסכי מחשב לאורך השנים, קריאת ספרים בתאורה וישיבה לא נכונה ולמשך זמן ארוך ועוד.

 

איך זה משפייע עלי?

 • תפקוד יומיומי בבית – ישנם פעולות שונות בבית שנדרשת ראייה טובה מקרוב ומרחוק.
 • עבודה מול מחשב – כל פעם שאתם שניגשים למסך המחשב חייבים משקפיים בשביל לראות את המסך.
 • נהיגה ברכב – נהיגה מחייבת ראייה טובה למרחק וגם מקרוב. אם בהבטה על הדרך או על לוח המחוונים וכדומה אתם צריכים לראות הייטב.
 • קריאת ספרים – תרצו לקרוא ספר או עיתון אולי לקרוא את התווית של המוצר שקניתם, תצטרכו להרכיב משקפיים
 • שימוש בסמארטפון – לכולם יש כיום טלפון חכם. בשביל קריאה או ביצוע פעולות בטלפון, תצטרכו משקפיים.
 • תפירה/בישולים – הרבה מעבודות הבית כמו בישולים, תפירה ועוד, מצריכים שימוש במשקפיים שהוא לא כל כך נוח.

 

מהן הסכנות?

 • הקטרקט מפריע לראייה תקינה ובגיל המבוגר הוא גורם להיתקלות בחפצים, נפילות, תאונות דרכים וגם השפעה מבחינה קונגנטיבית ובתקשורת עם הסובבים.
 • האפשרות כיום זה ניתוח להחלפת העדשה העכורה בעדשה מלאכותית. הניתוח נעשה בהרדמה מקומית ובמהלכו נשאבת החוצה העדשה העכורה ומוחדרת עדשה מלאכותית.

 

מה הטיפול המומלץ?

 • קטרקט מחייב ניתוח להחלפת העדשה בעין. הניתוח מבוצע רק כאשר החלפת משקפיים אינה משפרת את הראייה. הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית ובמהלכו נשאבת החוצה העדשה העכורה ושותלים במקומה עדשה מלאכותית.
 • מי שאובחן כסובל מקטרקט או שהוא בקבוצת סיכון, אנו ממליצים לתאם שיחת ייעוץ והתאמה לשיטת מלינסקי. הטיפול בשיטה מעכב את הצורך בניתוח ואף משפר את הראייה בחלק מהמקרים.
תוכן עניינים

מכון מלינסקי

טיפולים בבעיות ראיה

יצירת קשר

נשמח להשיב לכל שאלה או נושא שברצונכם לדעת עליו בתחום שיפור הראיה!

ההבדלים בין שיטות הטיפול השונות

טיפול בעזרת ניתוח

הדרך הנפוצה כיום היא להגיע למכון שבחרתם ולעבור ניתוח פולשני ודי כואב, במקרים מסוימים גם ללא הצלחה. צורך בניתוח הוא לא מומלץ מכמה וכמה סיבות ונושאים שונים. הדרך הזאת גם יקרה מאוד ועם לא מעט סיכונים, לבצע ניתוח לייזר בעיניים לא חייב להיות הכרחי בכל מצב, אלא אם כבר התפתח קטרקט וחובה לנתח. במקרה כזה, כדאי לבקש שיעשו לכם תיקון לשיפור הראייה מקרוב.

מה לא?!

הטיפול
במכון מלינסקי

הפתרון בטיפול טבעי בלבד!

בשיטת מלינסקי אנו מטפלים משורש הבעיה ועד סופו. על ידי אבחון ברור ומעמיק, בניית תוכנית של המומחים הטובים ביותר לטיפול בהתאמה אישית למטופל.
מכון מלינסקי שהביא להצלחה רבה את התוכנית לטיפול בבעיות ראיה. הטיפול מביא לחיזוק והבראת מבנה העין כולה.
בעקבות כך אתם תראו ותרגישו שיפור בראייה באופן קבוע. כבר בחודש הראשון תווכחו לראות שיפור משמעותי בראייה שלכם.

מה לא?!

טיפול בהרכבת משקפיים

הדרך המקובלת והנפוצה כיום, היא להשתמש במשקפי ראייה לקריאה או לנהיגה וכדומה.
במקרים מסוימים יש צורך במשקפיים מולטיפוקל מיוחדות ויקרות אבל לרוב כולם משתמשים במשקפיים רגילות.
דרך שהיא יכולה לגרום לנו להישאר עם משקפיים לכל החיים ולא רק זה, אלא גם עם הזמן המספר שלנו במשקפיים רק ילך ויגדל ויגדל עד שיכול להיות מקרים לא פשוטים לטיפול.

מה לא?!

לשיחת ייעוץ חינם

עם מומחה מכון מלינסקי

חייגו אלינו 074-722-5849 / מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

יתרונות ותהליכים:

שיפור ראייה טבעי

שיטה טבעית חדשה ומהפכנית בתחומה. השיטה היחידה שמשפרת את הראייה שלכם לקרוב או לרחוק ללא צורך בניתוח כלשהו.

ניסיון עשיר

עבודה עם יותר מ 4500 לקוחות במשך 14 שנים מאפשרת לנו לפתח את השיטה ולהוכיח את יעילותה בכל מצב.

תמיכה מלאה

המומחים שלנו תמיד אתכם ולמענכם לאורך כל התהליך. בנוסף עומד לרשותכם מערך תמיכה מלאה לכל שאלה לאורך כל הדרך.

גישה משולבת

בשביל לשפר את הראייה לא מספיק תרגיל אחד. בכדי לקבל תוצאות טובות באמת אנו משלבים ידע וכלים מרפואה משלימה, פיתוחים מודרנים, פסיכולוגיה ותזונה.

תרגילים קלים ונוחים

הכנו עבורכם מגוון תרגילים קלים ונוחים שעומדים לרשותכם בכל רגע. עשו זאת בזמן הפנוי, בבית, בעבודה ובדרך. תרגילי עיניים טבעיים לשיפור הראייה.

התאמה אישית לכל אחד

כבר בהתחלה נבנה ביחד תוכנית אישית עבורכם, תוך כדי התחשבות במאפיינים האישיים החשובים של הגוף והראייה. ונצא ביחד לעבר המסע לשיפור הראייה.

קצת על הפעילות שלנו במספרים:

0
שנות ניסיון
0
מטופלים
0
תוצאות בשיפור ראיה
% 0
שיטה טבעית
מניעת לקות ראייה
אחוזי הצלחה 97%
טיפול בכאבי עיניים
אחוזי הצלחה 95%
טיפול ביובש בעיניים
אחוזי הצלחה 94%
טיפול בקוצר או רוחק ראייה
אחוזי הצלחה 96%

בריאות העיניים שלכם בידיים שלכם!

צרו קשר עם מומחה מכון מלינסקי עוד היום

חייגו אלינו 074-722-5849 / מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

אתם המלצתם עלינו!

משובים מוואטסאפ

שיטת MALINSKY

השיטה הינה שיטת טיפול טבעית המבוססת על שלושה עקרונות מרכזיים:

עקרון ראשון:
שיטות טיפול טבעיות ולא פולשניות.

עקרון שני:
שיטות טיפול טבעיות ולא פולשניות.

עקרון שלישי:
שיטות טיפול טבעיות ולא פולשניות.​

עקרונות אלה רותמים את היכולת הטבעית של הגוף לרפא את עצמו.

טיפולים בבעיות ראיה: