שיפור הראייה על ידי תרגילי עיניים

ניתן לשפר את הראייה על ידי תרגילי עיניים

ניתן להפחית משמעותית את המספר הגבוה ולעתים אפילו להגיע למצב של הסרת משקפיים באופן טבעי ללא ניתוח לייזר בעיניים. מיותר לציין כי ניתוח לייזר כרוך בסיכונים. ויחד עם זאת כאשר מגיעים לתוצאה הרצויה משמע הסרה מלאה של המשקפיים, לאחר מספר שנים המספר יכול לחזור, להופיע יובש בעיניים, כמעט בטוח המספר הפלוס לאחר גיל 40 יהיה הרבה יותר גבוהה מהרגיל וגורם לאי נוחות מאוד גדולה בראייה מקרוב. זאת בשונה מביצוע של תרגילי עיניים שהם מחזקים את בריאות ותפקוד העיניים וכתוצאה מכך הראייה משתפרת. תרגילי העיניים יעזרו לכם גם לשפר את הראייה וגם לשמור על התוצאה לאורך שנים רבות.

התאמה של תרגילי עיניים באופן אישי?

חשוב להבין שלכל אחד יש בעיה קצת שונה, סיבה שונה לקלקול הראייה ומתוך כך תהליך לשיפור ראייה שונה. לכן בתחילת התהליך חשוב לעשות הבחנה מעמיקה של נקודת מוצא וסיבות להביאו לכך. לשם כך טוב למסור את כל הבדיקות רגילות של בדיקות ראייה שנעשו או לפחות בדיקת ראייה אחרונה גם טוב לצרף תוצאות של בדיקות אחרות בעיניים במידה ונעשו. צוות המומחים שלנו ב"מכון מלינסקי לשיפור הראיה" יבצע אתכם בדיקת עיניים נוספת של חדות הראייה שמראה איזה חדות ראייה יש לכם (6/9, 6/12, 6/24 וכו'). נקבל מכם גם משוב מפורט של מצב העיניים בפרמטרים כמו: יובש בעיניים, מצב ראייה בלילה, כושר הראייה (כמה זמן אתם יכולים לאמץ את העיניים בלי להרגיש אי נוחות) תחושה לא נוחה או כאבי עיניים, או בעיות נוספות כמו עין עצלה, עין פוזלת, ריצוד העיניים, בעיות פוקוס ואחרים. לאחר שבוצעה אבחנה בפועל והוסקו מסקנות מקצועיות, ניתן יהיה לבנות עבורכם תכנית תרגול אישית המשלבת מגוון של תרגילי עיניים שיסייעו בפתרון הבעיה ויאפשרו לכם תוך זמן קצר לחזק תפקוד העיניים ולראות הרבה יותר טוב ממה שאתם רואים עכשיו.

כמה יש תרגילי עיניים?

כאן אצלנו במכון מלינסקי תוכלו למצוא מבחר גדול של תרגילים לשיפור הראייה שונים ומיוחדים שאתם יכולים לבצע בעצמכם בכל זמן ובכל מקום. מה שבטוח שתרגילי העיניים לשיפור הראייה הללו יעזור לכם מאוד בחיים לשפר ולשמור על הראייה בדרך טבעית וידידותית לעיניים. תוכלו לקבל מידע חשוב ורלוונטי עבור טיפולים בבעיות ראייה שתוכלו לטפל בהם כאן במכון מלינסקי.

איך לשפר את הראייה בכל זמן ובכל מקום?

כולנו רוצים לראות טוב, ללא משקפיים ללא עדשות מגע, ללא ניתוח לייזר וללא כאבים. כולנו מכירים את כאבי הראש, את היובש בעיניים ואת טשטוש הראייה המאפיין מאמץ יתר על העיניים שלנו. תתפלאו, אך קיימת דרך טבעית לשיפור הראיה. כדי להחזיר לעיניים את הראייה החדה, קיימים עשרות תרגילי עיניים לשיפור הראיה. נכון מתוכם לבחור את התרגילים שאתם הכי מתחברים אליהם ואלו שנותנים לכם תוצאות הכי טובות בשיפור הראייה וחיזוק בריאות העיניים. את התרגילים לעיניים טוב לבצע בזמן קבוע, לפני או אחרי דברים קבועים שאתם עושים, למשל בסוף נסיעה ברכם, לפני או אחרי אוכל וכו' טוב גם לבצע את תרגילי העיניים בקטנה בכל זמן, ובכל מקום אפילו כשאתם מטיילים. בלי כל תכנון מראש, מספיק להקדיש מספר שניות או דקות, תלוי בתרגילים לשיפור הראייה. כמובן שצריך להתמיד ולהשקיע כמו בכל דבר בחיים. קיימים מספר דרכים לבצע מנוחה או הרפיה לעיניים אני רוצה לשתף אתכם במספר תרגילים לשיפור הראייה מעשיים לעיניים, אותם תוכלו לבצע במקומות רבים או בזמנים שונים והם לא יגזלו ממכם הרבה זמן.

תרגילי יוגה לעיניים

בעזרת עיפרון פשוט אותו נאחוז ביד נבצע תנועה משוחררת ללא מאמץ למעלה ולמטה. נעקוב אחר קצה העיפרון בשמחה רבה בתנועה עקבית עם העיניים. ניתן לבצע את התרגיל כאשר אנו עוקבים אחר קצה העיפרון ימינה ושמאלה. קיימים עוד מגוון תרגילי יוגה לעיניים אותם נלמד אתכם שלב אחר שלב. תרגיל יוגה לעיניים זה תרגיל מאוד מפורסם אך רוב הדרכות מחסירות את העיקר ולכן אנשים יכולים אם התרגיל הזה ללא הדרכה מסודרת במקום שיפור בראייה לגרום לתוצאות הפוכות. תזכרו אסור לעייף את העיניים בתרגילים וכל התנועות צריך לבצע  בצורה משוחררת לחלוטין, שכן קל יותר לבצע תרגילים לשיפור הראייה לאחר צפייה והסבר מעמיק בסרטון הבא:

אפשר לעשות את התרגיל בזמן כשהכל רגוע, זה כמובן הכי טוב, אך ניתן גם לעשות את התרגיל במכל מקום ובכל זמן. אם אתם סטודנטים ואין לכם זמן פנוי כל כך, אפשר אפילו בכיתה בזמן שאתם מחכים למרצה, תוכלו לעשות חלק מתרגילים לשיפור הראייה. תרגיל לעיניים שמבצעים במשך 5 שניות גם מספיק, הזמן שממתינים לא הולך לחינם, ואפילו ניתן לחלק את הזמן לשני חלקים. חלק לביצוע של התרגיל, והחלק השני למנוחה לעיניים. אם אתם מבצעים את התרגיל במשך יותר זמן, למשל 2 דקות, אז תנו לעיניים 2 דקות נוספות לנוח. תרגילים שתוכלו לבצע בזמן שאתם ממתינים למרצה או בהפסקות: הזיזו את האישון בתנועות סיבוביות: פעמיים ימינה ופעמיים שמאלה בכיוון השעון או נגד כיוון השעון, הזיזו את האישון למעלה ולמטה, ימינה ושמאלה, ובאלכסון, עצמו את העיניים ולאחר מכן לתת להן מנוחה (בעזרת כפות הידיים או ללא עזרתם) למשך כ 2-3 דקות.

שחררו את העיניים שלכם עם תרגיל חד חד

לאחר שהראייה מתקלקלת, אנשים מתחילים בכוח לנסות טוב יותר שעוד יותר מעמיס על העיניים וגרם לקלקול נוסף של הראייה. אם הזמן זה הופך להרגל, כל פעם שאתם מסתכלים לרחוק  (במצב של קוצר ראייה –  מיאופיה ) או לקרוב (במצב של רוחק ראייה – היפרמטרופיה) העיניים מתאמצות בלי שאתם שמים לב. חשוב לשחרר את העיניים מההרגל הרע הזה. בכך יעזור לכם תרגיל נפלא "חד חד":

תרגילי שמש לשיפור הראיה

מדובר בתרגילים מדהימים המסייעים לנו בשיפור הראייה. תרגילי שמש בצורה מאוד טובים לשיפור ראייה בלילה אך משפר גם את הראייה באור היום. כדאי לעשות את התרגיל עם כוונה אמתית בצורה מדויקת, רק ככה זה עובד באמת. כדי לבצע את התרגיל עלינו להיות חשופים לשמש. עלינו לסגור את העיניים ולהפנות את הפנים לכיוון השמש כשהעפעפיים והפנים מכוונות כלפי השמש. מתחילים לבצע תנועה לכיוון הימני של הגוף וממשיכים לנוע עם הראש לכיוון הכתף. דגשים נוספים יינתנו לכם כמובן בטיפולים עצמם. אז אם אתם מרכיבים משקפיים ו/או עדשות מגע בואו לשפר את איכות החיים שלכם. עם טיפול באמצעות תרגולי עיניים שהוכיחו ועדיין מוכיחים את עצמם שוב ושוב.

מנוחה לעיניים

בדרך לשיפור הראייה מאוד חשוב לתת לעיניים מנוחה בזמן, לא "לסחות" אותם עד הסוף. העיניים שלנו הכי הרבה מתעייפות ממאמץ סטטי. תנסו להרים כוס חד פעמי, זה קל מאוד, נכון? אך תנסו להחזיק אותו כך 5, 10 דקות… לאחר 15 דקות תצטרכו פיזיותרפיה בכתף. עיניים אותו דבר. העיניים מאוד מתעינייפות בעבודה סטטית מול מחשב, קריאת ספר הכי הרבה מהסמארטפון. לכן טוב לתת הפסקה קצרה לעיניים של 2-5 דקות מנוחה לאחר כל 30-40 דקות של עבודה מול מחשב או קריאה, לאחר שימוש בסמרטפון לאחר כל 10-15 דקות.

הפסקה יכולה להיות פשוטה – פשוט להפסיק לראות על מסך. אך יותר טוב לבצע הפסקה של 4 שלבים. למה זה חשוב ואיך לעשות אותה אני מסביר בסרטון הבא:

מחשבה יוצרת מציאות

ניתן לבצע תרגילים לעיניים במשך כל היום, קיימים תרגילי עיניים המשתמשים בדמיון, למשל אפשר לקרב אובייקט ולהרחיק אותו, לדוגמא: שקע חשמל, להתרכז בחורים שלו, בפינות, בברגים ולדמיין אותם בצורה חדה. לדמיון אין שום גבולות ואין קשר למה שאנחנו רואים או לא. כמו כן ניתן לדמיין פרח חד וברור וגם לדמיין אותו מטושטש. כאשר עושים זאת בדמיון זה נותן לגיטימציה למוח, לראות את העצמים בצורה חדה. חשוב לזכור, לאחר ביצוע תרגילי העיניים לשיפור הראיה, הגוף בכלל והעיניים בפרט צריכים מנוחה טובה, אתם תרגישו טוב, ותראו הרבה יותר טוב.

המשך יום נפלא, יהושוע מלינסקי.

מאמרים נוספים

קבלו מתנות מיוחדות לזמן מוגבל!

3 תרגילים עיקריים לשיפור הראייה

מדריך השוואה בין הדרכים לשיפור הראייה

מדריך למניעת הידרדרות הראייה

לשיחת ייעוץ חינם עם מומחה מכון מלינסקי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

או חייגו עכשיו:

אהבתם את המאמר?! שתפו עם חברים

הירשמו עכשיו לניוזליטר של מכון מלינסקי

נרשמים ומקבלים עדכונים שוטפים מבצעים שווים

והטבות מיוחדות לשיפור הראייה בתהליך טבעי

קבלו עכשיו במתנה!

3 תרגילים לשיפור הראייה

רוצים לשמוע או לשאול אולי לגלות עוד על מכון מלינסקי

עכשיו אתם יכולים לשאול, לשמוע ולגלות
את כל מה שרציתם לדעת על מכון מלינסקי.

קוצר ראייה - רוחק ראייה - מכון מלינסקי
דילוג לתוכן