איך מונעים ומטפלים ביובש בעיניים – המשך

טיפים מעשיים לטיפול ביובש בעיניים:

 

טיפים ליובש בעיניים

  1. שתיית מים- כשאין מספיק לחות בגוף, יש מחסור בנוזלים ואת הנוזלים הגוף מקבל חזרה על ידי שתיית המים, הדברים הבסיסיים אותם גוף האדם צריך הם מים וחמצן וכשאין מספיק מאחד מהם הגוף לא יכול לתפקד בצורה מיטבית. בלי אוכל הגוף יכול להחזיק מעמד אפילו כמה שבועות אך בלי מים אפשר לחיות כמה ימים בלבד, הגוף שלנו חייב מים! אחד מתפקידו העיקריים של המים הוא החלפת חומרים וכשאין מספיק נוזלים יש יובש בגוף והחלפת החומרים נעשית פחותה. הכמות המומלצת לשתייה משתנה בהתאם לגיל ולמשקל גוף האדם, לכל קילו, צריכת הנוזלים כ-30 מיליליטר של מים ביום, לדוגמא אדם השוקל 50 קילו מומלצת בשבילו כמות של ליטר וחצי  מים בכל יום, לאדם השוקל 100 קילו מומלץ 3 ליטר ביום וכדומה. וכמובן אם עושים פעילות פיזית צריך לשתות יותר מים כי הגוף מאבד נוזלים.
  2. בחלק הראשון של המאמר למדנו שהשכבה ההגנתית של הדמעות מורכבת ממים ושומנים, השומן מגיע מהמזון שאנו אוכלים, יש שומן בריא ושומן לא בריא כגון שומן רווי ושומן מן החי. באופן כללי צריך להימנע מצריכת שומן במידה רבה, אך יש שומן בריא שאנו מזדקקים לו כחלק מהתהליכים המתרחשים בגוף ואחד מהם הוא מערכת הדמעות, מומלץ לצרוך את השומן הזה משמן זית, אגוזים ואבוקדו וגם כאן אין צורך להגזים, כף או שתיים של שמן זית ביום זה מספיק ומעולה.
  3. לא לשכוח למצמץ! מערכת ההגנה נמצאת על העין בין 8-12 שניות ואם תמצמצו פחות ממה שצריך, העין תהיה בחלק מהזמן מחוסרת הגנה וכשחסרה הגנה, החלק החיצוני מתחיל להתייבש וראינו שהחלק הזה מקבל גם החלפת חומרים התלויה בדמעות שלנו ואם לא נמצמץ מספיק בהתחלה יחל יובש ואם המצב ימשיך כך, יכול להיות מצב שה'אפיטלי' (החלק החיצוני של הקרנית) יאבד את החיוניות וה'אצבעות' לא יחזיקו טוב את השכבה ההגנתית. בדרך כלל אנו ממצמצים בלי להקדיש לכך מחשבה ותשומת לב, אך כשאנו מרוכזים בצפיה במסך לדוגמא, המוח מרוכז גם ולכן ממצמצים פחות, צריך להשתדל במצבים כאלה למצמץ לפחות כל 3-4 שניות.
  4. אלו שמרכיבים עדשות מגע סובל מיובש בעיניים הרבה יותר מאשר מאלו שלא מרכיבים, מומלץ להשתמש בהן בהתאם להוראות השימוש, הזמן המומלץ לשימוש בהן ביום: 8 שעות ועד מקסימום  10 שעות. וכדאי בחלק מהזמן להרכיב משקפיים במקום עדשות המגע.

 

סיבות נפוצוב ליובש בעיניים:

אחת הסיבות ליובש בעיניים זה ניתוח לייזר להסרת משקפיים. מכיוון שהניתוח נעשה על הקרנית שלעיתים נפגעת וברגע שאין את המבנה הסימטרי המושלם שעליו מוחזקת ההגנה של הדמעות וכשהמבנה לא מושלם ההגנה לא מחזיקה מעמד.

יש אצלנו לקוחות שפנו לאחר ניתוח לייזר ועזרנו להם להתגבר על היובש על ידי תהליך של הבראת העיניים.

אני כמובן נגד ולא ממליץ על ניתוח לייזר להסרת משקפיים אך מי שכבר עבר את הניתוח תדעו שיש במה לעזור ולשפר, לא בכל המקרים אבל לרובם יש טיפול שיעזור. וכמובן שאם עוד לא עשיתם ניתוח אל תלכו ותעשו ניסוי על העיניים שלכם, לכו לדרך בטוחה ובריאה. יש כלל מאוד פשוט: אי אפשר לעשות טעויות הגורמות לקלקול מראש, נזק לגוף ולהמשיך באותה הדרך ופתאום יבוא מישהו וימכור לנו תרופת פלא, ניתוח, אין דבר כזה! אחרת כל האנשים העשירים היו קונים את הניתוחים ותרופות הפלא והיו נשארים בריאים  צעירים ויפים, אי אפשר לקנות בריאות בכסף.

כך גם לגבי העיניים, אי אפשר לקנות בריאות לעיניים על ידי ניתוחים, כשמתחילים לחפש קיצורי דרך יש לדרכים האלה תופעות לוואי, לא כדאי בבריאות לחפש קיצורי דרך ועל זה לבנות את בריאותכם.

תחפשו דרך טובה  על ידי אורח חיים בריא כלפי הגוף, העיניים.

דבר נוסף הגורם ליובש בעיניים זה אוויר יבש או מקום ללא מספיק לחות, הרבה פעמים הסיבה לכך שהאוויר יבש היא מזגן, המזגן מייבש את הלחות בעיניכם.

מה שנכון לעשות זה להשתמש במזגן באופן מאוזן, כשלא חייבים מזגן מומלץ לכבותו או לפתוח חלון שיכנס אוויר צלול מבחוץ.

 

 

 

 

איך מונעים ומטפלים ביובש בעיניים

דבר אחר – על ידי הגברת חילוף חומרים במערכת הראיה אנו מונעים את היובש ופותרים את בעיית היובש הקיימת, הגברת חילוף החומרים דומה לפעילות פיזית, כשאדם עושה פעילות פיזית זה עוזר לא רק לכושר טוב ולהיראות טוב, זה מביא לאנרגיות חיוביות ובדרך כלל אדם כזה יהיה חסין יותר לכל מיני בעיות רפואיות ומחלות מפני שחילוף החומרים אצלו יותר טוב והתאים בגוף בריאים וחזקים יותר. אותו הדבר עם העיניים , כמו שניתן לעשות פילאטיס, יוגה, הליכה,למען הגוף

כך גם לעיניים, כשמפעילים את העיניים באופן סטטי מול מחשב/ מסמכים/ ספרים/ סמארטפון וכד' העיניים שלנו לא פועלות כפי שצריך וזה גורם לפגיעה בחילוף החומרים כיוון שהעין עובדת באופן סטטי והשרירים נתפסים, העין תפוסה, צילינדר נגרם כתוצאה מעין תפוסה בצורה אליפטית או עין שמאבדת את הסימטריות שלה.

או צריכים לדאוג שהעין תנוח באופן טבעי, לשחרר אותה ולגרום לה לא להיות מתוחה, איך?

אני מזמין אתכם לצפות בתרגילים שאני מעלה לערוץ שלי, אכתוב בקצרה כמה לדוגמא:

תרגיל יוגה להזיז את העיניים בצורה נכונה. בסרטון אני מסביר איך נכון לבצע אותו, כי נורא חשוב הדיוק, ישנם הרבה אנשים שקוראים מתוך ספר המסביר כיצד לבצע את התרגיל ומבצעים אותו בצורה מאוד לא נכונה.

תרגיל חד חד עובד על 'אקומודציה', על החלפה של מבטי העין לקרוב ולרחוק, על המיקוד והפוקוס, הוא עוזר גם להזזה של החלקים הפנימיים בעין ומרפא אותם.

יש גם עיסוי נקודות אקטיביות ועוד… עדיין לא פרסמתי הכל ואעלה בהמשכים.

חשוב לי שתצליחו לטפל ביובש בעיניים!

אני מקבל מכם משובים שחלקכם מצליחים לשפר את הראיה ולפתור בעיות בעיניים על ידי הסרטונים שאני מעלה וזה הכי כיף עבורי לדעת את זה!!

אבל חשוב שתדעו, אם אתם רוצים לטפל ביובש בעיניים, בבעיות ראייה לקרוב ולרחוק ובבעיות רבות אחרות, כדאי לכם לפנות אלינו באופן ישיר, כשאנו מטפלים בלקוחות שלנו אנו לוקחים אותם כפרויקט ועוזרים להם לחזק את מערכת הראיה כמובן עם דגש על הבעיה הספציפית שאותה הם מעוניינים לפתור.

תדעו, שלטפל רק בבעיה הספציפית זה לא הדבר הנכון לעשות כי בדרך צריך מערך שלם וטיפול הוליסטי ולא טיפול נקודתי כמו שעושים פעמים רבות ברפואה הקונבנציונלית שבה לצערי זה רק משחה נגד הגירוי, כמו פלסטר, הטיפול הוא בספטום ולא בשורש הבעיה.

אנו רוצים לעזור לכם לחזק את כל מערכת הראייה שנחלשה וזאת על ידי למידה איך נכון להשתמש בעיניים ביום יום ולא לחזור על אותן הטעויות שגרמו לבעיות בראייה, חשוב לטפל בשורש הבעיה ולחזק גם את הדברים שנפגעו ונחלשו.

בדרך כלל כשמשתבש משהו בעין זה לא דבר אחד, זו שרשרת של דברים שאנו צריכים לחזק , כשמחזקים אותם עם דגש על הבעיה הספציפית נקבל את התוצאות הכי טובות.

בשנים הראשונות של המכון לא ידענו שאפשרי לעזור גם לבעיית היובש בעיניים, אבל כ-80% מאנשים שפנו אלינו סיפרו והעידו על עצמם  שהיובש בעיניהם עבר! וזה מפני שעבדנו באופן כולל על  הטיפול בעין והיום אנו יודעים אפילו איך לתת דגש על הטיפול של יובש בעיניים, לכן אם תחליטו שאתם רוצים לטפל, צרו עמנו קשר ובשמחה נעזור גם לכם לטפל בראייה.

בברכה

יהושע מלינסקי

מסייד שיטת מלינסקי לשיפור הראיה בדרכים טבעיות.

מאמרים נוספים

קבלו מתנות מיוחדות לזמן מוגבל!

3 תרגילים עיקריים לשיפור הראייה

מדריך השוואה בין הדרכים לשיפור הראייה

מדריך למניעת הידרדרות הראייה

לשיחת ייעוץ חינם עם מומחה מכון מלינסקי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

או חייגו עכשיו:

אהבתם את המאמר?! שתפו עם חברים

הירשמו עכשיו לניוזליטר של מכון מלינסקי

נרשמים ומקבלים עדכונים שוטפים מבצעים שווים

והטבות מיוחדות לשיפור הראייה בתהליך טבעי

קבלו עכשיו במתנה!

3 תרגילים לשיפור הראייה

רוצים לשמוע או לשאול אולי לגלות עוד על מכון מלינסקי

עכשיו אתם יכולים לשאול, לשמוע ולגלות
את כל מה שרציתם לדעת על מכון מלינסקי.

קוצר ראייה - רוחק ראייה - מכון מלינסקי
דילוג לתוכן