חשוב שתדעו: הסיבות שגורמות לקלקול הראייה

הסיבות שגורמות לבעיות שונות בראייה

העין שלנו היא איבר מופלא, טובה יותר מכל המצלמות הקיימות כיום. כל חלק המרכיב אותה הוא עדין ביותר ולכן חשוב לשמור על העיניים כמה שאפשר בכדי שהראייה לא תתקלקל.

מסביב לעיניים ישנם שרירים אשר מחזיקים אותן. קיימים שני סוגים: שרירי אורך אשר מזיזים את העיניים (למעלה, למטה, לצדדים), ושרירי הרוחב שלוחצים על העין מהצדדים וגורמים לה לשנות את צורתה לעגולה או אליפטית.

כאשר כל שרירי הרוחב משוחררים, ושרירי האורך מכווצים, העין מקבלת צורה עגולה. במצב זה, העין מכוונת ורואה טוב למרחוק. בראייה לקרוב, שרירי הרוחב מתכווצים ושרירי האורך משתחררים, העין מקבלת צורה אליפטית, הרשתית מתרחקת, וכך העין רואה מצוין מקרוב.

נוצר מצב שהאדם מפעיל את שרירי העיניים בצורה מתמשכת של: מאמץ – שחרור, דבר אשר טוב לעיניים והן מתפקדות טוב מאוד לאורך כל החיים. בדומה למשל, להפעלה דינמית של הלב והריאות בעת מאמץ גופני או באימון ספורטיבי, פעילות זו מגבירה את הסיבולת שלהם והם פועלים כל החיים ללא הפסקה. לעומת זאת כאשר לא מפעילים את העיניים כלל, נוצרת עייפות לא בריאה לשרירים. למשל אם תרימו את הרגל באוויר ותשאירו אותה באוויר, תוכלו להחזיק מעמד רק דקות ספורות מאחר והשרירים מתעייפים מאד מהר בצורה זאת.

תוכלו לצפות בסרטון הבא ולדעת יותר על הסיבות שגורמות לקלקול הראייה:

תהליכים הרסניים לעיניים

כאשר האדם, עובד מול מחשב, מסתכל בטלפון הנייד שלו או צופה בטלויזיה, זאת הפעלה סטטית אשר מעייפת מאוד את שרירי הרוחב של העיניים, בראייה לקרוב. לעומת זאת שרירי האורך של העיניים כמעט ולא מופעלים במצב זה מפני שהעיניים לא זזות כמעט, אלא נשארות בשדה הראייה מצומצם של גבולות הספר, המחשב, הטלפון. מקרה זה יכול לגרום לתהליך של ניוון השרירים בעיניים.

עיקר הבעיה של קלקול ראייה למרחוק – תפיסת שרירי רוחב של העיניים

הבעיה השכיחה ביותר בתהליך קלקול הראייה למרחוק היא כאשר נוצר מאמץ גדול של שרירי הרוחב שמתקצרים ולוחצים על העין. תהליך של קלקול הראייה מתחיל בבתי הספר, שם שמים דגש רק על השכלה, בלי לתת את המקום הדרוש לשמירת הבריאות של הילדים. מפעילים מאמץ על העיניים ברציפות מהבוקר עד שעות אחר הצהריים המאוחרות. הילדים חוזרים הביתה וישר ניגשים למחשב, ולטלוויזיה.

סיבות נוספות הגורמות  למאמץ על העיניים:

*חשיפה לחומרים מסוכנים – כאשר אנו מנקים את הבית, או אם אנו עובדים במפעלים אשר יש לנו נגישות שם לחומרים מסוכנים, חשוב כמה שפחות להיחשף אליהם ולשים משקפי מגן.

* ישיבה מרובה, כתוצאה מישיבה מרובה – הגב העליון והצוואר נתפסים ומקשה עוד יותר על אספקה של חמצן ודם הדרוש לעיניים בשביל פעילות תקינה. חשוב לציין כי זו גם הסיבה שגורמת לעייפות כרונית, מאחר והמוח לא מקבל מספיק חמצן.

* עדשות מגעעדשות מגע יכולות לשרוט את העין, הן מקור לחיידקים ולדלקות עיניים, אדמומיות ועוד תופעות אשר מזיקות לעיניים.

 * ניתוח לייזרניתוח לייזר טומן בחובו לא מעט סכנות ותופעת לוואי אשר הורסות את העיניים יותר מאשר תורמות להן.

* יש לציין כי קיימת שיטה טבעית לשיפור הראייה, בעזרת תרגילים מיוחדים, כמו כן חשוב מאד לשמור על העיניים ולהפעיל אותן כמה שיותר, ככה יהיה עליהן פחות לחץ והן יתפקדו בצורה טובה יותר. בשיטת מליסנקי לשיפור הראייה בדרך טבעית, אנו נתאים לכם את התרגילים אשר יעזרו לכם לשפר את הראייה ולשמור עליה חדה לאורך כל החיים, בליווי אישי ( תלוי בתכנית אליה תירשמו), בפשטות, בבטיחות וביעילות.

באהבה צוות מכון מלינסקי.

מאמרים נוספים

קבלו מתנות מיוחדות לזמן מוגבל!

3 תרגילים עיקריים לשיפור הראייה

מדריך השוואה בין הדרכים לשיפור הראייה

מדריך למניעת הידרדרות הראייה

לשיחת ייעוץ חינם עם מומחה מכון מלינסקי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

או חייגו עכשיו:

אהבתם את המאמר?! שתפו עם חברים

הירשמו עכשיו לניוזליטר של מכון מלינסקי

נרשמים ומקבלים עדכונים שוטפים מבצעים שווים

והטבות מיוחדות לשיפור הראייה בתהליך טבעי

קבלו עכשיו במתנה!

3 תרגילים לשיפור הראייה

רוצים לשמוע או לשאול אולי לגלות עוד על מכון מלינסקי

עכשיו אתם יכולים לשאול, לשמוע ולגלות
את כל מה שרציתם לדעת על מכון מלינסקי.

קוצר ראייה - רוחק ראייה - מכון מלינסקי
דילוג לתוכן