אוהבים לטייל? אתם יכולים לשפר את הראייה תוך כדי

משפרים את הראייה במהלך הטיולים

שיפור הראייה בדרך טבעית מאפשר גמישות רבה בתהליך עצמו. יתרון בולט בשיפור הראיה בצורה הטבעית הוא שניתן לבצע את תרגילי העיניים בכל מקום ובכל זמן. אם אתם אוהבים לטייל, תוכלו לצאת החוצה לשאוף אוויר צח, וגם תוכלו בו בזמן לשפר את הראייה. ברצוני לשתף אתכם בתרגיל מיוחד אשר מתאים לביצוע בטבע, באופן רגוע, להתחבר אל הקולות והמראות הנפלאים אשר ממלאים את הסביבה. התרגיל מתאים למרכיבי משקפיים ועדשות מגע. מומלץ למי שמרכיב עדשות מגע להביא את האריזה שלהן מאחר ומומלץ לבצע את התרגיל ללא עדשות המגע או המשקפיים.

לפניכם תרגיל מעשי לעיניים – תרגיל השמש:

א: יוצאים החוצה לאוויר הפתוח, אומנם ניתן לעשות זאת גם בהסתכלות מהחלון אך עדיף להיות מחוץ למבנה.
ב: מורידים את המשקפיים ועוצמים את העיניים.
ג: מרימים את הראש לכיוון השמש עם עפעפיים סגורות.
ד: מניעים את הראש לאחד הכיוונים עד שלא ניתן עוד להזיז את הראש. ברגע שמגיעים לקצה פותחים את העיניים ומסתכלים בעיניים משחררות. חשוב מאד להיות משוחררים.
ה: עוצמים את העיניים שוב ומסובבים את הראש לכיוון השני. עוצרים ל-2 שניות ואז שוב מסובבים את הראש לכיוון האחר.
יש לבצע את התרגיל בצורה איטית במשך 5 דקות. ולאחר מכן חשוב מאד לעשות מנוחה לעיניים במשך כ3 דקות. את המנוחה ניתן לבצע עם עיניים עצומות למספר דקות או בעזרת כיפוי של הידיים על העיניים גם למשך 2-3 דקות.

תרגילי שמש לשיפור הראיה

מדובר בתרגילים מדהימים המסייעים לנו בשיפור הראייה. תרגילי שמש בצורה מאוד טובים לשיפור ראייה בלילה אך משפר גם את הראייה באור היום. כדאי לעשות את התרגיל עם כוונה אמתית בצורה מדויקת, רק ככה זה עובד באמת. כדי לבצע את התרגיל עלינו להיות חשופים לשמש. עלינו לסגור את העיניים ולהפנות את הפנים לכיוון השמש כשהעפעפיים והפנים מכוונות כלפי השמש. מתחילים לבצע תנועה לכיוון הימני של הגוף וממשיכים לנוע עם הראש לכיוון הכתף. דגשים נוספים יינתנו לכם כמובן בטיפולים עצמם. אז אם אתם מרכיבים משקפיים ו/או עדשות מגע בואו לשפר את איכות החיים שלכם. עם טיפול באמצעות תרגולי עיניים שהוכיחו ועדיין מוכיחים את עצמם שוב ושוב.

תרגילי יוגה לעיניים

בעזרת עיפרון פשוט אותו נאחוז ביד נבצע תנועה משוחררת ללא מאמץ למעלה ולמטה. נעקוב אחר קצה העיפרון בשמחה רבה בתנועה עקבית עם העיניים. ניתן לבצע את התרגיל כאשר אנו עוקבים אחר קצה העיפרון ימינה ושמאלה. קיימים עוד מגוון תרגילי יוגה לעיניים אותם נלמד אתכם שלב אחר שלב. תרגיל יוגה לעיניים זה תרגיל מאוד מפורסם אך רוב הדרכות מחסירות את העיקר ולכן אנשים יכולים אם התרגיל הזה ללא הדרכה מסודרת במקום שיפור בראייה לגרום לתוצאות הפוכות. תזכרו אסור לעייף את העיניים בתרגילים וכל התנועות צריך לבצע  בצורה משוחררת לחלוטין, שכן קל יותר לבצע את התרגילים הללו לאחר צפייה והסבר מעמיק בסרטון הבא:

אפשר לעשות את התרגיל בזמן כשהכל רגוע, זה כמובן הכי טוב, אך ניתן גם לעשות את התרגיל במכל מקום ובכל זמן. אם אתם סטודנטים ואין לכם זמן פנוי כל כך, אפשר אפילו בכיתה בזמן שאתם מחכים למרצה, תוכלו לעשות חלק מהתרגילים. תרגיל לעיניים שמבצעים במשך 5 שניות גם מספיק, הזמן שממתינים לא הולך לחינם, ואפילו ניתן לחלק את הזמן לשני חלקים. חלק לביצוע של התרגיל, והחלק השני למנוחה לעיניים. אם אתם מבצעים את התרגיל במשך יותר זמן, למשל 2 דקות, אז תנו לעיניים 2 דקות נוספות לנוח. תרגילים שתוכלו לבצע בזמן שאתם ממתינים למרצה או בהפסקות: הזיזו את האישון בתנועות סיבוביות: פעמיים ימינה ופעמיים שמאלה בכיוון השעון או נגד כיוון השעון, הזיזו את האישון למעלה ולמטה, ימינה ושמאלה, ובאלכסון, עצמו את העיניים ולאחר מכן לתת להן מנוחה (בעזרת כפות הידיים או ללא עזרתם) למשך כ 2-3 דקות.

שחררו את העיניים שלכם עם תרגיל חד חד

לאחר שהראייה מתקלקלת, אנשים מתחילים בכוח לנסות טוב יותר שעוד יותר מעמיס על העיניים וגרם לקלקול נוסף של הראייה. אם הזמן זה הופך להרגל, כל פעם שאתם מסתכלים לרחוק  (במצב של קוצר ראייה –  מיאופיה ) או לקרוב (במצב של רוחק ראייה – היפרמטרופיה) העיניים מתאמצות בלי שאתם שמים לב. חשוב לשחרר את העיניים מההרגל הרע הזה. בכך יעזור לכם תרגיל נפלא "חד חד":

מנוחה לעיניים

בדרך לשיפור הראייה מאוד חשוב לתת לעיניים מנוחה בזמן, לא "לסחות" אותם עד הסוף. העיניים שלנו הכי הרבה מתעייפות ממאמץ סטטי. תנסו להרים כוס חד פעמי, זה קל מאוד, נכון? אך תנסו להחזיק אותו כך 5, 10 דקות… לאחר 15 דקות תצטרכו פיזיותרפיה בכתף. עיניים אותו דבר. העיניים מאוד מתעינייפות בעבודה סטטית מול מחשב, קריאת ספר הכי הרבה מהסמארטפון. לכן טוב לתת הפסקה קצרה לעיניים של 2-5 דקות מנוחה לאחר כל 30-40 דקות של עבודה מול מחשב או קריאה, לאחר שימוש בסמרטפון לאחר כל 10-15 דקות.

הפסקה יכולה להיות פשוטה – פשוט להפסיק לראות על מסך. אך יותר טוב לבצע הפסקה של 4 שלבים. למה זה חשוב ואיך לעשות אותה אני מסביר בסרטון הבא:

מחשבה יוצרת מציאות

ניתן לבצע תרגילים לעיניים במשך כל היום, קיימים תרגילי עיניים המשתמשים בדמיון, למשל אפשר לקרב אובייקט ולהרחיק אותו, לדוגמא: שקע חשמל, להתרכז בחורים שלו, בפינות, בברגים ולדמיין אותם בצורה חדה. לדמיון אין שום גבולות ואין קשר למה שאנחנו רואים או לא. כמו כן ניתן לדמיין פרח חד וברור וגם לדמיין אותו מטושטש. כאשר עושים זאת בדמיון זה נותן לגיטימציה למוח, לראות את העצמים בצורה חדה. חשוב לזכור, לאחר ביצוע תרגילי העיניים לשיפור הראיה, הגוף בכלל והעיניים בפרט צריכים מנוחה טובה, אתם תרגישו טוב, ותראו הרבה יותר טוב.

לסיכום:

טיילתם, נהניתם, נרגעתם, ביצעתם את תרגיל העיניים – "תרגיל השמש" והתחלתם לשפר את הראייה בדרך טבעית. בנוסף אני רוצה לתת לכם כלל בשיפור הראייה בפרט ולכל דבר בחיים :ככל שתתמידו כך יותר ישתלם לכם יותר, כמו שרבי עקיבא אמר : "אין הטיפה חוצבת בסלע מכוח עוצמתה, אלא מכוח התמדתה". בנוסף למאמר זה תוכלו למצוא המון מידע באתר שלנו לגבי שיפור הראייה וכמובן טיפים מעשיים כיצד להתחיל לשפר את הראייה בדרך טבעית ולבסוף להסיר את המשקפיים שלכם בכלל בדרך יעילה, בטוחה ופשוטה.

יום נפלא לכולם, יהושוע מלינסקי.

מאמרים נוספים

קבלו מתנות מיוחדות לזמן מוגבל!

3 תרגילים עיקריים לשיפור הראייה

מדריך השוואה בין הדרכים לשיפור הראייה

מדריך למניעת הידרדרות הראייה

לשיחת ייעוץ חינם עם מומחה מכון מלינסקי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

או חייגו עכשיו:

אהבתם את המאמר?! שתפו עם חברים

הירשמו עכשיו לניוזליטר של מכון מלינסקי

נרשמים ומקבלים עדכונים שוטפים מבצעים שווים

והטבות מיוחדות לשיפור הראייה בתהליך טבעי

קבלו עכשיו במתנה!

3 תרגילים לשיפור הראייה

רוצים לשמוע או לשאול אולי לגלות עוד על מכון מלינסקי

עכשיו אתם יכולים לשאול, לשמוע ולגלות
את כל מה שרציתם לדעת על מכון מלינסקי.

קוצר ראייה - רוחק ראייה - מכון מלינסקי
דילוג לתוכן