טיפול טבעי בעיניים עייפות

טיפול טבעי בעיניים עייפות

כדאי לדעת שיש טיפול טבעי בעיניים עייפות. מדוע אנו סובלים מעיניים עייפות? יש סיבות רבות לסבל מעיניים עייפות. המרכזית שבהן היא עבודה לא נכונה עם שרירי העיניים, אור לא טבעי, העדר חשיפה מספקת לשמש, ועבודה מרובה מול מחשב. העיניים מוקפות בשרירים שעוזרים לעין לנוע בחופשיות, ולהקיף את כל שדה הראייה. כאשר שרירי העין מתחילים להתקצר, ולהיות נוקשים, נחווה ירידה ביכולת הראייה, עייפות של העיניים וחולשה שלהם. התוצאה המיידית תהיה חבישת משקפיים.

עיניים עייפות

חבישת משקפיים לא משפרת את מצב העין, אלא להיפך מנציחה מצב קיים, ואף מחמירה אותו, כך שתפקוד העיניים ממשיך להתדרדר עם הזמן. גם אנו מתבגרים ולא נחשפים לאור נכון, ועובדים הרבה מול המחשב, וגם אנו ממשיכים לדרדר את הראייה שלנו ולסבול מכאבים בעיניים. אנשים רבים חושבים שניתוח לחיזוק הראייה הוא הפתרון היחיד כדי להפטר מהמשקפיים. אבל יש דרך אחרת, טבעית, לחיזוק הראייה ללא ניתוחים. על ידי ריפוי וטיפול טבעי בעיניים עייפות.

איך מתבצע טיפול בעיניים עייפות

ריפוי וטיפול טבעי בעיניים עייפות מתבצע בעזרת כלים שונים המשולבים יחד, על ידי תרגילים לעיניים, תזונה נכונה, המיועדת לחיזוק העין, הרגעת מתח השרירים בעין. ועוד. העבודה על התרגילים יכולה להיעשות על ידי הנחייה או לבד. המטרה המרכזית של תרגילים לעיניים היא הרפיה ושחרור של שרירי העיניים, והחזרה שלהם לגמישות הטבעית שלהם. בנוסף יתמקדו התרגילים בתיקון הרגלי הראייה, כדי למנוע התדרדרות של המצב בעתיד. ריפוי טבעי לעיניים מתמקד גם בהבנה ממה נובעת אותה התקצרות שרירים, כדי למנוע חזרה של מצבים אלו. תרגילי ההרפיה אותם יקבל המטופל יעבדו גם על העין והשרירים בה, אבל גם על המישור הגופני והנפשי.

חיזוק עיניים עייפות

חיזוק הראייה ועיניים עייפות ללא ניתוחים מועצם גם על ידי אכילת מזונות המיטיבים עם הראיה, כמו גוגי ברי או גרז ומזונות אחרים עשירים בוויטמין A ובקראטין. הורדת סוכרים, ומזונות מעובדים גם היא מיטיבה עם הראייה, ומומלצת בשילוב עם התרגילים לעיניים ותרגילי ההרפיה. בנוסף תוכלו לקבל עוד מידע כאן בעמוד טיפולים בבעיות ראיה.

תרגילי יוגה לעיניים

בעזרת עיפרון פשוט אותו נאחוז ביד נבצע תנועה משוחררת ללא מאמץ למעלה ולמטה. נעקוב אחר קצה העיפרון בשמחה רבה בתנועה עקבית עם העיניים. ניתן לבצע את התרגיל כאשר אנו עוקבים אחר קצה העיפרון ימינה ושמאלה. קיימים עוד מגוון תרגילי יוגה לעיניים אותם נלמד אתכם שלב אחר שלב. תרגיל יוגה לעיניים זה תרגיל מאוד מפורסם אך רוב הדרכות מחסירות את העיקר ולכן אנשים יכולים אם התרגיל הזה ללא הדרכה מסודרת במקום שיפור בראייה לגרום לתוצאות הפוכות. תזכרו אסור לעייף את העיניים בתרגילים וכל התנועות צריך לבצע  בצורה משוחררת לחלוטין, שכן קל יותר לבצע את התרגילים הללו לאחר צפייה והסבר מעמיק בסרטון הבא:

שחררו את העיניים שלכם עם תרגיל חד חד

לאחר שהראייה מתקלקלת, אנשים מתחילים בכוח לנסות טוב יותר שעוד יותר מעמיס על העיניים וגרם לקלקול נוסף של הראייה. אם הזמן זה הופך להרגל, כל פעם שאתם מסתכלים לרחוק  (במצב של קוצר ראייה –  מיאופיה ) או לקרוב (במצב של רוחק ראייה – היפרמטרופיה) העיניים מתאמצות בלי שאתם שמים לב. חשוב לשחרר את העיניים מההרגל הרע הזה. בכך יעזור לכם תרגיל נפלא "חד חד":

מנוחה לעיניים

בדרך לשיפור הראייה מאוד חשוב לתת לעיניים מנוחה בזמן, לא "לסחות" אותם עד הסוף. העיניים שלנו הכי הרבה מתעייפות ממאמץ סטטי. תנסו להרים כוס חד פעמי, זה קל מאוד, נכון? אך תנסו להחזיק אותו כך 5, 10 דקות… לאחר 15 דקות תצטרכו פיזיותרפיה בכתף. עיניים אותו דבר. העיניים מאוד מתעינייפות בעבודה סטטית מול מחשב, קריאת ספר הכי הרבה מהסמארטפון. לכן טוב לתת הפסקה קצרה לעיניים של 2-5 דקות מנוחה לאחר כל 30-40 דקות של עבודה מול מחשב או קריאה, לאחר שימוש בסמרטפון לאחר כל 10-15 דקות.

הפסקה יכולה להיות פשוטה – פשוט להפסיק לראות על מסך. אך יותר טוב לבצע הפסקה של 4 שלבים. למה זה חשוב ואיך לעשות אותה אני מסביר בסרטון הבא:

מחשבה יוצרת מציאות

ניתן לבצע תרגילים לעיניים עייפות במשך כל היום, קיימים תרגילי עיניים המשתמשים בדמיון, למשל אפשר לקרב אובייקט ולהרחיק אותו, לדוגמא: שקע חשמל, להתרכז בחורים שלו, בפינות, בברגים ולדמיין אותם בצורה חדה. לדמיון אין שום גבולות ואין קשר למה שאנחנו רואים או לא. כמו כן ניתן לדמיין פרח חד וברור וגם לדמיין אותו מטושטש. כאשר עושים זאת בדמיון זה נותן לגיטימציה למוח, לראות את העצמים בצורה חדה. חשוב לזכור, לאחר ביצוע תרגילי העיניים לשיפור הראיה, הגוף בכלל והעיניים בפרט צריכים מנוחה טובה, אתם תרגישו טוב, ותראו הרבה יותר טוב.

מאמרים נוספים

קבלו מתנות מיוחדות לזמן מוגבל!

3 תרגילים עיקריים לשיפור הראייה

מדריך השוואה בין הדרכים לשיפור הראייה

מדריך למניעת הידרדרות הראייה

לשיחת ייעוץ חינם עם מומחה מכון מלינסקי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

או חייגו עכשיו:

אהבתם את המאמר?! שתפו עם חברים

הירשמו עכשיו לניוזליטר של מכון מלינסקי

נרשמים ומקבלים עדכונים שוטפים מבצעים שווים

והטבות מיוחדות לשיפור הראייה בתהליך טבעי

קבלו עכשיו במתנה!

3 תרגילים לשיפור הראייה

רוצים לשמוע או לשאול אולי לגלות עוד על מכון מלינסקי

עכשיו אתם יכולים לשאול, לשמוע ולגלות
את כל מה שרציתם לדעת על מכון מלינסקי.

קוצר ראייה - רוחק ראייה - מכון מלינסקי
דילוג לתוכן