תאורה ככלית לשיפור הראייה

אור ותאורה נכונה יעזרו לכם לשפר את הראייה

הינה כמה דרכים טובות שיעזרו לכם לראות טוב בכל מצב שבו מצב האור יכול להשפיע על הראייה שלכם. הדבר הראשון שנברא בעולם הוא האור, כמו שכתוב בספר בראשית פרק א' פסוק ג' "ויהי אור". האור הוא חשוב מאד לחיינו. ניתן לראות זאת בכך שהאור עוזר לצמחים לגדול, אומרים שאור השמש מעניק לגוף ויטמין D, המשפיע על החיות והשמחה. ישנן ארצות באירופה, שבהן שעות האור הן מעטות כמו נורבגיה, וסקנדינביה, לפעמים רק 3 שעות אור ביום בעונת החורף. מה שגורם לדיכאונות ומחלות עור שונות, ובנוסף פוגם גם בראייה.

 

אור השמש

היום, בעידן המודרני אנו נחשפים מעט מדי לאור השמש ואיננו נמצאים בחושך מוחלט בלילה. כתוצאה מהפחד שהחדירו לנו במיוחד מהתקשורת לחשיפה לאור השמש שכביכול מזיק לעור ולעיניים, אנו לא נחשפים מספיק אליה ואף נמנעים ממנה לחלוטין כאשר אנו מרכיבים משקפי שמש, אשר חוסמים את קרני האור הרוצות להיכנס לעיניים שלנו. כתוצאה מכך לא חודר מספיק אור לעיניים והשרירים שמחזיקים את האישון נחלשים עם השנים. אנו לא מקבלים את מלוא עוצמת האור שהעיניים שלנו זקוקות אליו. כמו כן אנו לא נחשפים לחושך מוחלט מאחר שקיימת תאורה מלאכותית ודבר זה משפיע עלינו גם כשאנו ישנים. צריך שיהיה איזון בין עוצמת האור בזמנים השונים ביום, כלומר ביום להיחשף למספיק אור שיכנס לעיניים שלנו ובלילה להיחשף לכמה שפחות אור וחושך מוחלט, דבר זה שומר על העיניים בריאות, על האישון שיתפקד כמו שצריך ועל הרשתית. חשוב לשמור על העיניים שלנו כי הן הדרך היחידה לראות את העולם.

תאורה מלאכותית

יש לציין גם כי התאורה המלאכותית, נורות הפלורנסט והליבון הן לא תחליף לאור השמש ואף מזיקות ביותר לעיניים. ניתן לראות זאת על ידי צילום של נורת הפלורסנט, תעשו ניסוי, צלמו בווידאו את נורת הפלורנסט תראו שהיא מהבהבת מה שגורם לעיניים להתעייף מאד ויכול להביא לכאבי ראש ולטשטוש בראייה. לכן מומלץ כמה שפחות לשהות בקרבת תאורה של אור פלורסנט. גם כאשר אתם קוראים ספר או עיתון מומלץ לעשות זאת באור טבעי, או מחוץ לבית מאשר מתחת לנורת הפלורסנט, כך תגרמו פחות עייפות לעיניים ובאותו הזמן תשפרו את הראיה.

 

מה כן לעשות

בישראל כמות השמש רבה יחסית ובעונת הקיץ היא רבה יותר. מה שאפשר לעשות בכדי להשתמש באור השמש כדי לשפר את הראיה, לצאת החוצה, כמובן שמומלץ לא בשעות הצהריים העמוסות בחום, ולשהות בחוץ כמה שעות ללא משקפי השמש, בכדי לספוג יותר אור שמש בריא לעיניים. אתם יכולים לשבת בגינה הציבורית או מחוץ לבית באור השמש ולהסתכל על עצמים במרחקים שונים, ללא מאמץ (ללא הרכבת משקפיים או משקפי שמש) כך תתפסו שתי ציפורים במכה. גם אור שמש בריא וויטמין D לעיניים, וגם תתרגלו את העיניים שלכם לראות ללא מאמץ ובהמשך גם ללא עזרת המשקפיים. בשום פנים ואופן לא להסתכל ישירות על השמש, דבר זה מסוכן ויכול לגרום לעיוורון, אור השמש מאד בהיר ומרוכז. בחירת משקפי השמש צריכה להיעשות בחכמה. בחנויות האופטיקה יש כמה סוגי משקפי שמש לפי כהות העדשה, יש כהות יותר או בהירות יותר. אתם יכולים לרכוש משקפי שמש בעלות עדשות פחות כהות וכך יותר אור יכנס לכם לעיניים ויעזור לכם להחזיר לעיניים את הבריאות שלהן, ובנוסף לעזור בשיפור הראייה בדרך טבעית.

תרגילי שמש לשיפור הראיה

מדובר בתרגילים מדהימים המסייעים לנו בשיפור הראייה. תרגילי שמש בצורה מאוד טובים לשיפור ראייה בלילה אך משפר גם את הראייה באור היום. כדאי לעשות את התרגיל עם כוונה אמתית בצורה מדויקת, רק ככה זה עובד באמת. כדי לבצע את התרגיל עלינו להיות חשופים לשמש. עלינו לסגור את העיניים ולהפנות את הפנים לכיוון השמש כשהעפעפיים והפנים מכוונות כלפי השמש. מתחילים לבצע תנועה לכיוון הימני של הגוף וממשיכים לנוע עם הראש לכיוון הכתף. דגשים נוספים יינתנו לכם כמובן בטיפולים עצמם. אז אם אתם מרכיבים משקפיים ו/או עדשות מגע בואו לשפר את איכות החיים שלכם. עם טיפול באמצעות תרגולי עיניים שהוכיחו ועדיין מוכיחים את עצמם שוב ושוב.

מנוחה לעיניים

בדרך לשיפור הראייה מאוד חשוב לתת לעיניים מנוחה בזמן, לא "לסחות" אותם עד הסוף. העיניים שלנו הכי הרבה מתעייפות ממאמץ סטטי. תנסו להרים כוס חד פעמי, זה קל מאוד, נכון? אך תנסו להחזיק אותו כך 5, 10 דקות… לאחר 15 דקות תצטרכו פיזיותרפיה בכתף. עיניים אותו דבר. העיניים מאוד מתעינייפות בעבודה סטטית מול מחשב, קריאת ספר הכי הרבה מהסמארטפון. לכן טוב לתת הפסקה קצרה לעיניים של 2-5 דקות מנוחה לאחר כל 30-40 דקות של עבודה מול מחשב או קריאה, לאחר שימוש בסמרטפון לאחר כל 10-15 דקות. הפסקה יכולה להיות פשוטה – פשוט להפסיק לראות על מסך. אך יותר טוב לבצע הפסקה של 4 שלבים. למה זה חשוב ואיך לעשות אותה אני מסביר בסרטון הבא:

שחררו את העיניים שלכם עם תרגיל חד חד

לאחר שהראייה מתקלקלת, אנשים מתחילים בכוח לנסות טוב יותר שעוד יותר מעמיס על העיניים וגרם לקלקול נוסף של הראייה. אם הזמן זה הופך להרגל, כל פעם שאתם מסתכלים לרחוק  (במצב של קוצר ראייה –  מיאופיה ) או לקרוב (במצב של רוחק ראייה – היפרמטרופיה) העיניים מתאמצות בלי שאתם שמים לב. חשוב לשחרר את העיניים מההרגל הרע הזה. בכך יעזור לכם תרגיל נפלא "חד חד":

לסיכום המאמר

המאמר כולל מידע כללי ביותר ואם תרצו כן לשפר את הראייה תוכלו להירשם אלינו ל"מכון מלינסקי"- לשיפור הראייה בדרך טבעית. אצלנו תוכלו לקבל את כל הכלים והליווי הדרוש לשיפור הראייה בדרכים טבעיות, נתאים לכם את תרגילי העיניים שיעזרו לכם בצורה אופטימלית לשיפור הראיה. קבלו החלטה נכונה ובריאה לעיניים שלכם והצטרפו עוד היום לאלו שהצליחו בכוחות עצמם להסיר משקפיים בדרך טבעית. לעוד לפרטים על השיטה לשיפור הראייה בתהליך טבעי חייגו עכשיו: 077-2120-650 בברכה מייסד ומנכ״ל המכון יהושע מלינסקי.

מאמרים נוספים

קבלו מתנות מיוחדות לזמן מוגבל!

3 תרגילים עיקריים לשיפור הראייה

מדריך השוואה בין הדרכים לשיפור הראייה

מדריך למניעת הידרדרות הראייה

לשיחת ייעוץ חינם עם מומחה מכון מלינסקי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

או חייגו עכשיו:

אהבתם את המאמר?! שתפו עם חברים

הירשמו עכשיו לניוזליטר של מכון מלינסקי

נרשמים ומקבלים עדכונים שוטפים מבצעים שווים

והטבות מיוחדות לשיפור הראייה בתהליך טבעי

קבלו עכשיו במתנה!

3 תרגילים לשיפור הראייה

רוצים לשמוע או לשאול אולי לגלות עוד על מכון מלינסקי

עכשיו אתם יכולים לשאול, לשמוע ולגלות
את כל מה שרציתם לדעת על מכון מלינסקי.

קוצר ראייה - רוחק ראייה - מכון מלינסקי
דילוג לתוכן