איך לשפר את הראייה בלילה, ולמה בלילה רואים פחות טוב

האם בלילה רואים פחות טוב? ואיך אפשר לשפר את ראיית הלילה

למה בלילה רואים פחות טוב? יש פיתרון – תרגיל עיניים לשיפור הראייה!

קודם כל בוא נבין למה קיים הפער הגדול הזה: העניין שמתי שאנחנו מסתכלים, האישון שלנו כל הזמן מתאים את כמות האור שנכנסת לעיניים ומתי שיש הרבה אור בחוץ האישונים מיד קטנים יותר. כמובן קצת בקצרה. כן טוב להבין ממש על קצה המזלג בקצרה את זה שאישון זה פשוט חור שדרכו נכנס האור בתוך העיניים. על גודל הפתח אחראית קשתית – שריר טבעתי שמצמצם או מרחיב את החור (האישון) לפי כמות האור שיש בחוץ. הפתיחה והסגירה של החור הזה משפיע גם על אורך הקרניים של האור. מתי שיש חור קטן יותר הוא מאריך את קרניים של האור במקצת. לכן יש אפקט אם עושים עיניים צרות ומסתכלים דרך חור קטן. אנשים שיש להם מי מיופיה (קוצר ראייה) רואים קצת יותר טוב. יש אפילו משקפיים עם חורים שעובדים על האפקט הזה.

גודל האישון משפיע למרחק של התמונה המדויקת ביחס לרשתית

יוצא מזה שמתי שיש הרבה אור, במיוחד אור של השמש. האישונים קטנים יותר והתמונה המדויקת נבנית במרחק קצת יותר גדול מהדשה. ממתי שנכנסים לחדר חשוך או אפילו למקום שיש אור מלאכותי האישונים גדלים, והתמונה מדויקת נבנית במרחק טיפ טיפה קצר יותר מעדשה. לאנשים רגילים שיש להם עיניים גמישות, ותהליך אקומודציה עובד בצורה טובה. העיניים מתאימות את עצמן כך שהתמונה המדויקת תבנה בדיוק על הרשתית. אבל אנשים שכבר נהיה להם קוצר ראייה. על ידי ששרירי העיניים תופסים את העיניים וגורמים להם צורה אליפטית. במצב כזה תהליך אקומודציה מתקצר ומתי שהאישונים גדולים יותר (בלילה) התמונה נבנית במרחק עוד יותר קצר ממתי שהאישונים קטנים יותר (באור היום). גם גודל האישון משפיע על חדות הראייה בלילה.

 

הפתרון לשיפור הראייה בלילה וגם ביום – להחזיר את הגמישות לעיניים

הפתרון שלנו בטיפול לבעיות ראיית לילה – להחזיר לעיניים ולאישון את הגמישות. לשם כך צריך לשים דגש בעשיית התרגילים על עבודה משוחררת שעובדת על גמישות של שרירי העין החיצונים. יש לנו גם תרגילים כמו תרגיל שמש שעובדים על גמישות ופעילות משוחררת של האישון ועוד תרגילי עיניים לשיפור הראייה. מאוד חשוב גם ללמד את העיניים לראות ללא מאמץ, בצורה כמה שיותר משוחררת. לשם כך חשוב לעבוד על הרגלים של הגוף כולו להיות יותר משוחרר, והרגלי העיניים בפרט – ראייה משוחררת. חשוב מאוד להפסיק לאמץ על העיניים בשביל לראות חד יותר. במקום זה תלמדו להתמקד בצורה משוחררת. תרגיל חד חד יעזור לך בזה.

תזרים לעיניים שלך יותר אנרגיה ותראה שאתה רואה יותר טוב בלילה

גם ראיית לילה עובדת הרבה יותר טוב מתי שהעיניים מקבלות יותר אנרגיה. ביום העיניים מקבלות הרבה אנרגיה מהשמש, אך מאור מלאכותי העיניים מקבלות הרבה פחות אנרגיה. לכן מאוד טוב בשביל לחזק את ראיית הלילה לעשות במשך היום מידי פעם עיסויים מסביב לעיניים, במיוחד בנקודות של מרידיאנים שהם מזרימות את האנרגיה לעיניים. אפשר גם לעשות תרגיל עיניים לשיפור הראייה, מאוד טוב לשיפור ראיית לילה להיות בחוץ בשעות זריחה ושקיעה, מתי יש מעבר מחושך לאור ולהפך נעשה בצורה מאוד הדרגתית. דבר נוסף שמחזק את ראיית הלילה זה שימוש בעיניים בחושך בצורה משוחררת. לשם כך יעזור לכם להסתכל בלילה על הכוכבים. תיישמו את העצות שלי ותשפרו את הריאה שלכם בלילה וביום.

מאמרים נוספים

קבלו מתנות מיוחדות לזמן מוגבל!

3 תרגילים עיקריים לשיפור הראייה

מדריך השוואה בין הדרכים לשיפור הראייה

מדריך למניעת הידרדרות הראייה

לשיחת ייעוץ חינם עם מומחה מכון מלינסקי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

או חייגו עכשיו:

אהבתם את המאמר?! שתפו עם חברים

הירשמו עכשיו לניוזליטר של מכון מלינסקי

נרשמים ומקבלים עדכונים שוטפים מבצעים שווים

והטבות מיוחדות לשיפור הראייה בתהליך טבעי

קבלו עכשיו במתנה!

3 תרגילים לשיפור הראייה

רוצים לשמוע או לשאול אולי לגלות עוד על מכון מלינסקי

עכשיו אתם יכולים לשאול, לשמוע ולגלות
את כל מה שרציתם לדעת על מכון מלינסקי.

קוצר ראייה - רוחק ראייה - מכון מלינסקי
דילוג לתוכן