איך נכון להשתמש בעיניים ב-2022

אתם יודעים להשתמש נכון בעיניים?

 

שלום לכם! בואו ללמוד איך נכון להשתמש בעיניים

הראייה שלנו לא עומדת במקום.  כמו כל דבר אחר בבריאות, אם לא שומרים עליו הוא נהרס.
לצערי היום רוב האנשים לא יודעים איך נכון להשתמש בעיניים. לא מלמדים על זה בבתי ספר, גם לא באוניברסיטה. לצערי גם להורים אין מספיק מודעות ללמד את זה לילדים וכתוצאה של זה — מגפת משקפיים.
ברוב המקרים אם לא שומרים על הרגלי ראייה נכונים הראייה לעט לעט מדרדרת. ולפעמים זה נעשה ממש מהר מה אנשים מגיעים למספרים גבוהים במשקפיים.ראיה מתדרדרת לאט לאט כאשר הראייה מדרדרת, לא מדובר שהמספר עולה ביום אחד או בשבוע. זה נעשה טיפה, ועוד טיפה, במשך תקופה. זה דומה לגרגרים קטנים בשעון חול, גרגיר ועוד גרגיר… עובר זמן והנזק משימוש לא נכון בעיניים גדל וגדל. גם כאשר אנחנו רוצים לשפר את הראייה, זה לא יהיה שיום אחד פתאום נתעורר ונראה טוב. לא, השיפור בראייה יהיה בהדרגה. בחצי שנה אפשר לשפר כ10 שורות וכ20 שורות בממוצע בשנה. בשביל שיהיה לך שיפור מתמיד בראייה אתה צריך לטפל בדברים שאני אלמד אותך. דברים העיקריים זה שימוש נכון בעיניים ביומיום.

כלל הכי חשוב בשימוש נכון בעיניים – תעשו הפסקות

כלל הכי חשוב בשימוש העיניים נכון זה — לעשות הפסקות! כיוון שהעיניים שלנו מתעייפות, והעיניים שלנו לא בנויות לראות כל כך הרבה זמן מקרוב. תשימו לב כאשר שאתם מסתכליםמקרוב במסך של המחשב, ספר, סמארטפון — העיניים פשוט מופעלות בצורה סטטית. גם ראייה מקרוב שזה מאמץ הכי קשה לעיניים וגם בצורה סטטית שזה מאמץ הכי קשה. אבל מה אפשר לעשות?! פשוט מאוד לעשות הפסקות, יש לי לקוחות יותר מ8 שעות נמצאים מול מחשב כמעט כל יום ועדיין משפרים את הראייה. איך זה? כי הם למדו לעשות הפסקות! כל 20 דקות, חצי שעה — חייבים לעשות הפסקה. לעיניים 20 דקות, חצי שעה לעיניים זה המון. לכן חשוב לסים סטופר בשעון ושיהיה לכם התרעה פעם ב 20 דקות, חצי שעה ולעשות הפסקה. הפסקה צריכה להיות ל2-3 דקות.מה עושים בהפסקה?

פלמינג

פאלמינג עוזר לעיניים לנוח וגם מרפא את העיניים באנרגיה של ידיים. לכל אחד מאיתנו יש אנרגיה שמרפאה בידיים. לא לחינם שילדים, כאשר כואב אוזן, בטן, ברך, שמים את כף היד למקום שכואב. היום יש אנשים שלומדים איך להפעיל את האנרגיה של ריפוי על ידי ידיים — הילינג. אבל את האנרגיה הזאת יש לכל אחד מאיתנו. בשביל להפעיל אותה מספיק קצת לשפשף את הכפות ידיים כ20-30 שניות. לאחר מכן טוב לשים את הכפות ידיים בצורה של בית או משולש (תראו בוידאו למעלה) ולכסות את העיניים כך שכף היד תהיה בדיוק מול העיניים. בצורה כזאת טוב להישאר לפחות דקה. אפשר קצת להשען אחורה על המשענת של כיסא או עם המרפקים על שולחן.

תסתכלי בזוויות שונות ובמרחקים שונים

בהפסקה טוב מאוד קצת לרענן את מערכת הראייה. טוב לשחרר קצת שרירי העיניים שהיו כל הזמן הזה במאמץ. להפעיל קצת שרירים שלא פעלו כלל. קצת לתת למערכת הראייה להתפקס באובייקטים שונים ובמרחקים שונים. בשביל זה אנחנו צריכים קודם כל קצת להזיז את העיניים לצדדים שונים ולהסתקל למרחקים שונים. טוב להזיז את העיניים בקצוות של החדר איפה שאתם נמצאים. מאוד חשוב לעשות את זה בצורה כמה שיותר משוחררת. לא אגרסיבית. להסתכל בקצוות ופינות של החדר, במרחקים שונים. טוב לגשת לחלון ולהסתכל גם במרחקים שונים דרך החלון. והכל בצורה משוחררת. בלי לנסות לראות. אלה לתת לעיניים לנוח!

שמור מרחק

כמה שיותר קרוב אנחנו מסתכלים – העיניים מתאמצות יותר. לכן מאוד חשוב לשמור על מרחק סביר. עדיף המרחק בזמן קריאת ספר או עבודה מול מחשב יהיה מרחק של 40 — 60 סנטימטר. אם אתה חייב להסתכל במרחק יותר קטן. דע שאז העיניים שלך מתאמצות יותר חזק, וצריכים לעשות הפסקה כבר אחרי 7 — 10 דקות. אם הכתבה הייתה מעניין ומועיל בשבילך הכתבה, בבקשה שתף/י עם חברים. המשך יום נפלא!
יהושע מלינסקי

מאמרים נוספים

קבלו מתנות מיוחדות לזמן מוגבל!

3 תרגילים עיקריים לשיפור הראייה

מדריך השוואה בין הדרכים לשיפור הראייה

מדריך למניעת הידרדרות הראייה

לשיחת ייעוץ חינם עם מומחה מכון מלינסקי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

או חייגו עכשיו:

אהבתם את המאמר?! שתפו עם חברים

הירשמו עכשיו לניוזליטר של מכון מלינסקי

נרשמים ומקבלים עדכונים שוטפים מבצעים שווים

והטבות מיוחדות לשיפור הראייה בתהליך טבעי

קבלו עכשיו במתנה!

3 תרגילים לשיפור הראייה

רוצים לשמוע או לשאול אולי לגלות עוד על מכון מלינסקי

עכשיו אתם יכולים לשאול, לשמוע ולגלות
את כל מה שרציתם לדעת על מכון מלינסקי.

קוצר ראייה - רוחק ראייה - מכון מלינסקי
דילוג לתוכן