איך פועלים משקפי מינוס?

אז איך פועלים המשקפיים?

בסרטון הבא תוכלו לראות כיצד פועלים משקפי מינוס:

 

 

 

 למה הראייה מתקלקלת?

העין שלנו דומה קצת לבלון, תדמיינו שאנו מציירים את האישון כעיגול שחור, העין היא עגולה. העיניים קולטות את האור, כך אנו רואים. תלוי בכמות האור שנכנס דרך האישון. הפייה הקשורה בבלון יכול לשמש כעצב הראייה, שמגיע עד למוח האחורי. אנחנו רואים לפי חוקי האופטיקה. מקרוב או למרחוק. כאשר העין בצורה משוחררת אנו רואים למרחקים, כאשר אנו רוצים לראות חד מקרוב העין צריכה לשנות צורתה לאליפטית. מסביב לעין מצויים שרירים שרירי אורך  שפועלים בכדי להסתכל למעלה למטה ולצדדים ושרירי רוחב שפועלים כדי שנוכל לראות מקרוב ומרחוק.

כאשר השרירים מסביב לעין פועלים ללא מתיחה, השריר מתכווץ ואז מתקצר וכאשר השרירים מופעלים הרבה מאד זמן מקרוב, למשל בלימודים,בעבודה מול המחשב , בקריאה, ובמשחק בסמארטפון או הטאבלט, הם מתקצרים וכאשר רוצים לראות למרחק השרירים כבר תפוסים ומאד קשה לראות למרחק. כאשר אנו רוצים לראות למרחוק הרשתית צריכה להתקרב לעדשה וכאשר אנו רוצים לראות מקרוב הרשתית צריכה להתרחק מהעדשה. לדוגמא מסך שמקרינים עליו, המקרן מקרין על המסך, כאשר כיוונו את העדשה של המקרן שהתמונה תהיה בדיוק על המסך. במידה ונשנה את מרחק המקרן מהמסך למשל נרחיק אותו בכמה מטרים, אז התמונה תהיה יותר גדולה ויותר מטושטשת ולהפך כאשר נקריב התמונה תהיה קטנה יותר וחדה יותר.

משקפי מינוס

כך פועלות משקפי מינוס, כלומר לאלו שאינם רואים למרחוק. העיניים במקום להיות בצורתם העגולה המתאימה לראיה למרחוק, נשארות בצורה אליפטית, זאת אומרת לא חוזרות לצורתן העגולה. המרחק בין הרשתית לעדשה לא מתקצר בחזרה, וכאשר המרחק יותר גדול התמונה תהיה גדולה ומטושטשת. למשל אם אתם מרכיבים משקפיים תוכלו לשים מספר אחד או חצי מספר פחות ותראו שהתמונה קצת יותר גדולה ומטושטשת וכאשר תחזרו למספר שלכם הכל יחזור להיות חד.

 מתגברים על מצב זה בכך ששמים זכוכית קעורה, שמרכזת את האור אל תוך העין ומרכזת את התמונה ומקטינה אותה, כך האופטימיטריס מתאים לכם את המשקפיים. ככל שהראייה יותר ירודה העדשה צריכה להיות יותר קעורה כדי לרכז את התמונה. הגיעו אלי לקוחות עם מספרים גבוהים מעל 12 אפילו. בדרך כלל אותם אנשים נמצאים כבר בפיקוח רפואי, מאחר שבמקום שהעין תהיה בצורה עגולה היא בצורה אליפטית, נוצר לחץ על הרשתית, ודבר זה יכול לגרום להיפרדות או לקריעת הרשתית. הגיעו אלי לקוחות שכבר הגיעו למצב הזה, יש לזה טיפול יחסית מסובך, אבל מבצעים טיפול בעיניים בשביל להתגבר על בעיה זו, למרות שהיא בעיה חמורה. לא מומלץ להגיע למצב הזה.

משקפיי ראייה

משקפי הראייה ,שבמקום להחזיר את העין לצורה הטבעית שלה, לתת לה את החיוניות שלה,  משמשים כ"קביים אופטיים" בחפץ חיצוני שבכלל לא מתייחס למבנה העין הוא פשוט מרכז את האור לעין ולמרות שהעיניים בצורה אליפטית רואים חד. אתם יכולים לעשות ניסוי, אם יש לכם מינוס 3 ותשימו מינוס 4 אתם תראו יותר מדי חד אם אתם מינוס 5 ותשימו מינוס 4 אתם תראו פחות חד.

אני מזמין את כולכם לשפר את הראייה בדרך טבעית ולדאוג לבריאות של העיניים כי בצורה זאת של חוסר טיפול בעיניים והרכבת משקפיים אתם חושפים את עצמכם לבעיות בעיניים כמו : אדמומיות, גלאוקומה, יובש בעיניים, קטארקט. אני פוגש אנשים שמזניחים את העיניים, ואחרי שהזמן עובר וכמובן על אשראי צריך לשלם, זה לא נעים שבגיל מבוגר צריך לטפל בבעיות של העיניים, אפשר למנוע את הבעיות האלו על ידי תרגילים שעובדים על שרירי העיניים ומשחררים אותם, כמו כן יש תרגילים שפועלים על המוח, כי המוח צריך לתת פקודות לשחרור השרירים. את זה לא כולם יודעים, ככה עובדת השיטה שלנו, שיטת מלינסקי לשיפור הראייה , שפותחה במיוחד כיצד  לגרום למוח לתת פקודה לשחרר את השרירים , ובנוסף צריך ללמוד הרגלים נכונים לשמור על ראיה תקינה ובריאה.

מאחל לכולכם ראייה טבעית וחדה וברורה. יהושע מלינסקי.

 

מאמרים נוספים

קבלו מתנות מיוחדות לזמן מוגבל!

3 תרגילים עיקריים לשיפור הראייה

מדריך השוואה בין הדרכים לשיפור הראייה

מדריך למניעת הידרדרות הראייה

לשיחת ייעוץ חינם עם מומחה מכון מלינסקי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

או חייגו עכשיו:

אהבתם את המאמר?! שתפו עם חברים

הירשמו עכשיו לניוזליטר של מכון מלינסקי

נרשמים ומקבלים עדכונים שוטפים מבצעים שווים

והטבות מיוחדות לשיפור הראייה בתהליך טבעי

קבלו עכשיו במתנה!

3 תרגילים לשיפור הראייה

רוצים לשמוע או לשאול אולי לגלות עוד על מכון מלינסקי

עכשיו אתם יכולים לשאול, לשמוע ולגלות
את כל מה שרציתם לדעת על מכון מלינסקי.

קוצר ראייה - רוחק ראייה - מכון מלינסקי
דילוג לתוכן