חשוב לשמור על בריאות העיניים

למה חשוב לשמור על בריאות העיניים

חברים אתם צריכים לשמור על העיניים שלכם העיניים שלכם באמת חשובות לכם למרות שאתם לא כלכך מעריכים את זה אבל אם תשאלו אנשים שאין להם ראייה כמה הם היו משלמים כדי להחזיר את הראייה כי כך בנאדם זה טבעו של האדם שהוא מתחיל להעריך את מה שכבר איננו אז דעו לכם שבנוסף אנחנו עכשיו דיברנו אתכם על כמה זה טוב לראות בראייה טובה וחדה ומצויינת וכמה זה לא טוב להזניח את העיניים

מה הבריאות הבסיסית של העיניים

במאמר הזה אני רוצה לדבר גם על הבריאות הבסיסית של העיניים. הרי בסופו של דבר העיניים שלכם רואות בצורה כלשהי אם לא הייתם רואים אז לא הייתם קוראים את המאמר הזה אז ותשמרו על זה ואל תעשו טעויות כי יש דברים שיכולים לקחת ממכם גם את מה שיש לכם ואת זה קודם כל זה קו אדום חייבים שיהיה לכם את המודעות הזאת

סיפור מאתגר על בריאות העיניים

פעם אחת אישתי רצתה לנקות את העובש מהקיר וניקתה אותו בצורה מאד יפה עם אקונומיקה ולאחר כמה ימים כאבו לה העיניים שבוע שלם כאבו לה העיניים דעו לכם זה לא טוב לעיניים והעיניים אמרו את זה בצורה בוטה אנחנו לא אוהבות אקונומיקה ויש כאלו מקרים כמה וכמה שהעיניים מתחילות לכאוב וזה לא טוב זה מערכת העצבים שמראה שאנחנו עושים משהו לא טוב לגוף שלנו אז כל החומרים אם זה בין הנשים היקרות שלנו אז כאשר שאתם מכבסות עובדות עם חומרים של ניקוי למינהם לניקוי תנורים ניקוי חלונות ואקונומיקה תיזהרו שזה יחסית במקום מאוורר ורחוק מהעיניים שלכם וגם לזמן קצר.

עבודה על בריאות העיניים

לכל הגברים שבנינו כשאר אתם עובדים אתם מתקנים משהו עובדים עם עץ ומרימים דברים ויכול להיות חלק ממה שאתם עוסקים בו יכול לעוף חס וחלילה בתיקון כלשהו ובהרמה ובבנייה וכו' תשמרו על העיניים שלכם וטוב שיהיה לכם משקפי מגן לעיניים לצעירים שבנינו שנוהגים על אופנועים אז תשדלו שאתם תמיד נוהגים עם קסדה עם זכוכית המגן על העיניים שחס וחלילה לא יכנס איזהו גוף זר לעיניים שיכול לפגוע בעיניים למעשה אתם צריכים לראות קדימה ולהיות זהירים כי העיניים שלנו הוא איבר עדין מאד קל לפגוע בו ומאד קשה לטפל בו אז בבקשה בנוסף לכל הנושא הזה של לשמור על בריאות העיניים וראייה טובה תשמרו קודם כל על הבריאות של העניים על התפקוד הבסיסי.

לסיכום בריאות העיניים

לסיכום, אם אתם שוחים בבריכה מלאה בכלור, אל תפתחו את העיניים שלכם מתחת למים מפני שזה יכול לפגוע בהן, לצרוב אותן ואז הן יהיו אדומות וכואבות. תרכיבו משקפת כך תוכלו למנוע מעצמכם הרבה כאב. אתם צריכים לחשוב קדימה ולהיות זהירים מפני שהעיניים הן איבר עדין. מאד קל לפגוע בו מאד קשה לטפל בו. יותר קל להימנע מהבעיות מאשר לטפל בהן מאוחר יותר. תשמרו על העיניים שלכם כי איתן אתם רואים את העולם.

תרגילי יוגה לעיניים

בעזרת עיפרון פשוט אותו נאחוז ביד נבצע תנועה משוחררת ללא מאמץ למעלה ולמטה. נעקוב אחר קצה העיפרון בשמחה רבה בתנועה עקבית עם העיניים. ניתן לבצע את התרגיל כאשר אנו עוקבים אחר קצה העיפרון ימינה ושמאלה. קיימים עוד מגוון תרגילי יוגה לעיניים אותם נלמד אתכם שלב אחר שלב. תרגיל יוגה לעיניים זה תרגיל מאוד מפורסם אך רוב הדרכות מחסירות את העיקר ולכן אנשים יכולים אם התרגיל הזה ללא הדרכה מסודרת במקום שיפור בראייה לגרום לתוצאות הפוכות. תזכרו אסור לעייף את העיניים בתרגילים וכל התנועות צריך לבצע  בצורה משוחררת לחלוטין, שכן קל יותר לבצע את התרגילים הללו לאחר צפייה והסבר מעמיק בסרטון הבא:

אפשר לעשות את התרגיל בזמן כשהכל רגוע, זה כמובן הכי טוב, אך ניתן גם לעשות את התרגיל במכל מקום ובכל זמן. אם אתם סטודנטים ואין לכם זמן פנוי כל כך, אפשר אפילו בכיתה בזמן שאתם מחכים למרצה, תוכלו לעשות חלק מהתרגילים. תרגיל לעיניים שמבצעים במשך 5 שניות גם מספיק, הזמן שממתינים לא הולך לחינם, ואפילו ניתן לחלק את הזמן לשני חלקים. חלק לביצוע של התרגיל, והחלק השני למנוחה לעיניים. אם אתם מבצעים את התרגיל במשך יותר זמן, למשל 2 דקות, אז תנו לעיניים 2 דקות נוספות לנוח. תרגילים שתוכלו לבצע בזמן שאתם ממתינים למרצה או בהפסקות: הזיזו את האישון בתנועות סיבוביות: פעמיים ימינה ופעמיים שמאלה בכיוון השעון או נגד כיוון השעון, הזיזו את האישון למעלה ולמטה, ימינה ושמאלה, ובאלכסון, עצמו את העיניים ולאחר מכן לתת להן מנוחה (בעזרת כפות הידיים או ללא עזרתם) למשך כ 2-3 דקות.

שחררו את העיניים שלכם עם תרגיל חד חד

לאחר שהראייה מתקלקלת, אנשים מתחילים בכוח לנסות טוב יותר שעוד יותר מעמיס על העיניים וגרם לקלקול נוסף של הראייה. אם הזמן זה הופך להרגל, כל פעם שאתם מסתכלים לרחוק  (במצב של קוצר ראייה –  מיאופיה ) או לקרוב (במצב של רוחק ראייה – היפרמטרופיה) העיניים מתאמצות בלי שאתם שמים לב. חשוב לשחרר את העיניים מההרגל הרע הזה. בכך יעזור לכם תרגיל נפלא "חד חד":

תרגילי שמש לשיפור הראיה

מדובר בתרגילים מדהימים המסייעים לנו בשיפור הראייה. תרגילי שמש בצורה מאוד טובים לשיפור ראייה בלילה אך משפר גם את הראייה באור היום. כדאי לעשות את התרגיל עם כוונה אמתית בצורה מדויקת, רק ככה זה עובד באמת. כדי לבצע את התרגיל עלינו להיות חשופים לשמש. עלינו לסגור את העיניים ולהפנות את הפנים לכיוון השמש כשהעפעפיים והפנים מכוונות כלפי השמש. מתחילים לבצע תנועה לכיוון הימני של הגוף וממשיכים לנוע עם הראש לכיוון הכתף. דגשים נוספים יינתנו לכם כמובן בטיפולים עצמם. אז אם אתם מרכיבים משקפיים ו/או עדשות מגע בואו לשפר את איכות החיים שלכם. עם טיפול באמצעות תרגולי עיניים שהוכיחו ועדיין מוכיחים את עצמם שוב ושוב.

מנוחה לעיניים

בדרך לשיפור הראייה מאוד חשוב לתת לעיניים מנוחה בזמן, לא "לסחות" אותם עד הסוף. העיניים שלנו הכי הרבה מתעייפות ממאמץ סטטי. תנסו להרים כוס חד פעמי, זה קל מאוד, נכון? אך תנסו להחזיק אותו כך 5, 10 דקות… לאחר 15 דקות תצטרכו פיזיותרפיה בכתף. עיניים אותו דבר. העיניים מאוד מתעינייפות בעבודה סטטית מול מחשב, קריאת ספר הכי הרבה מהסמארטפון. לכן טוב לתת הפסקה קצרה לעיניים של 2-5 דקות מנוחה לאחר כל 30-40 דקות של עבודה מול מחשב או קריאה, לאחר שימוש בסמרטפון לאחר כל 10-15 דקות.

הפסקה יכולה להיות פשוטה – פשוט להפסיק לראות על מסך. אך יותר טוב לבצע הפסקה של 4 שלבים. למה זה חשוב ואיך לעשות אותה אני מסביר בסרטון הבא:

מחשבה יוצרת מציאות

ניתן לבצע תרגילים לעיניים במשך כל היום, קיימים תרגילי עיניים המשתמשים בדמיון, למשל אפשר לקרב אובייקט ולהרחיק אותו, לדוגמא: שקע חשמל, להתרכז בחורים שלו, בפינות, בברגים ולדמיין אותם בצורה חדה. לדמיון אין שום גבולות ואין קשר למה שאנחנו רואים או לא. כמו כן ניתן לדמיין פרח חד וברור וגם לדמיין אותו מטושטש. כאשר עושים זאת בדמיון זה נותן לגיטימציה למוח, לראות את העצמים בצורה חדה. חשוב לזכור, לאחר ביצוע תרגילי העיניים לשיפור הראיה, הגוף בכלל והעיניים בפרט צריכים מנוחה טובה, אתם תרגישו טוב, ותראו הרבה יותר טוב.

המשך יום נפלא, יהושוע מלינסקי.

מאמרים נוספים

קבלו מתנות מיוחדות לזמן מוגבל!

3 תרגילים עיקריים לשיפור הראייה

מדריך השוואה בין הדרכים לשיפור הראייה

מדריך למניעת הידרדרות הראייה

לשיחת ייעוץ חינם עם מומחה מכון מלינסקי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

או חייגו עכשיו:

אהבתם את המאמר?! שתפו עם חברים

הירשמו עכשיו לניוזליטר של מכון מלינסקי

נרשמים ומקבלים עדכונים שוטפים מבצעים שווים

והטבות מיוחדות לשיפור הראייה בתהליך טבעי

קבלו עכשיו במתנה!

3 תרגילים לשיפור הראייה

רוצים לשמוע או לשאול אולי לגלות עוד על מכון מלינסקי

עכשיו אתם יכולים לשאול, לשמוע ולגלות
את כל מה שרציתם לדעת על מכון מלינסקי.

קוצר ראייה - רוחק ראייה - מכון מלינסקי
דילוג לתוכן