ראיה ירודה

בקצרה: "ראיה ירודה" היא שם כולל למגוון רחב של מצבים שהמשותף להם הוא מגבלה של ממש מבחינת היכולת החשובה כל כך, כשגם הרכבת משקפיים או שימוש בעדשות לא מחזירים את הראייה לטווח הנורמה. אנשים שסובלים מתופעה זו מוגדרים כ"כבדי ראיה".

ראיה ירודה

בקצרה: "ראיה ירודה" היא שם כולל למגוון רחב של מצבים שהמשותף להם הוא מגבלה של ממש מבחינת היכולת החשובה כל כך, כשגם הרכבת משקפיים או שימוש בעדשות לא מחזירים את הראייה לטווח הנורמה. אנשים שסובלים מתופעה זו מוגדרים כ"כבדי ראיה".

הראיה הירודה באה לידי ביטוי בתסמינים הבאים: ירידה משמעותית בחדות הראיה שדה ראיה מצומצם ראיית לילה לא תקינה קושי לראות היטב כשהתאורה חזקה מאוד פגיעה ביכולת מיקוד המבט בנקודה אחת (למשל עקב רטט של שרירי העיניים) ראיה כפולה קושי להבחין בין צבעים הופעת הילות סביב מקורות אור או כתמים צפים בשדה הראיה קושי להפריד דמות ורקע כל התופעות הנ”ל יוצרות קושי משמעותי לפענח את התמונה שהאדם רואה.

כבדי ראיה עלולים להיכשל בזיהוי פנים, זיהוי מספר אוטובוס או כתובות, וגם הצפייה בטלוויזיה והקריאה (כולל כשהפונט גדול יחסית) הופכות בהדרגה למשימות כמעט בלתי אפשריות ועוד קודם לכן למעייפות מאוד. למעשה אוכלוסיית כבדי הראיה כוללת בתוכה גם אנשים בעלי תעודת עיוור, וזאת אם ישנה ראיה חלקית שניתן לשפרה. עוד כדאי לדעת שהלקות בראיה מובילה לעתים גם לכאבים כרוניים באזור העיניים, נפיחות בעפעפיים, דמעת (כמות גדולה מדי של דמעות) והפרשות מהעיניים.

גם אתם סובלים מראיה ירודה?

“ראיה ירודה” היא שם כולל למגוון רחב של מצבים שהמשותף להם הוא מגבלה של ממש מבחינת היכולת החשובה כל כך, כשגם הרכבת משקפיים או שימוש בעדשות לא מחזירים את הראייה לטווח הנורמה. אנשים שסובלים מתופעה זו מוגדרים כ”כבדי ראיה”. בעמוד זה תוכלו לקרוא על הסימפטומים העיקריים של הלקות, הגורמים האפשריים, האופן שבו מתבצע האבחון ועל כל הדרכים שבהם ניתן לעזור למי שסובל מראיה ירודה.

 

מידע נוסף:

מה זה ראיה ירודה?

הראיה הירודה באה לידי ביטוי בתסמינים הבאים:
ירידה משמעותית בחדות הראיה שדה ראיה מצומצם ראיית לילה לא תקינה קושי לראות היטב כשהתאורה חזקה מאוד פגיעה ביכולת מיקוד המבט בנקודה אחת (למשל עקב רטט של שרירי העיניים) ראיה כפולה קושי להבחין בין צבעים הופעת הילות סביב מקורות אור או כתמים צפים בשדה הראיה קושי להפריד דמות ורקע כל התופעות הנ”ל יוצרות קושי משמעותי לפענח את התמונה שהאדם רואה. כבדי ראיה עלולים להיכשל בזיהוי פנים, זיהוי מספר אוטובוס או כתובות, וגם הצפייה בטלוויזיה והקריאה (כולל כשהפונט גדול יחסית) הופכות בהדרגה למשימות כמעט בלתי אפשריות ועוד קודם לכן למעייפות מאוד.
למעשה אוכלוסיית כבדי הראיה כוללת בתוכה גם אנשים בעלי תעודת עיוור, וזאת אם ישנה ראיה חלקית שניתן לשפרה. עוד כדאי לדעת שהלקות בראיה מובילה לעתים גם לכאבים כרוניים באזור העיניים, נפיחות בעפעפיים, דמעת (כמות גדולה מדי של דמעות) והפרשות מהעיניים.

 

למה זה קורה?

ההשתכללות הטכנולוגית בתחום הראיה מייצרת פתרונות רבים ואפקטיביים. המפתח לשיפור מיטבי הוא אבחון מדויק של המצב ושל הסיבה לקשיים בראיה. בגלל שישנם גורמים רבים אפשריים ישנה חשיבות עצומה לניסיון של רופא העיניים שבו בוחרים להיעזר. האבחון כולל מספר בדיקות אפשריות ועוד לפניהן תשאול מקיף של האדם. כמו כן נמדדת רגישות כל עין לאור, חדות הראיה, היכולת להבחין בגוונים שונים ועוד. חשוב מאוד לבדוק את המבנה הפיזיולוגי של העיניים וכשישנו חשד למחלות ספציפיות כגון ניוון מקולרי גילי או גלאוקומה להיעזר במכשור ייעודי – אופטלמוסקופ (שמזהה קטרקט), בדיקת קרקעית העין (לאבחון מידת חומרת AMD), מיפוי רשתית OCT (צילום מתקדם שמשמש בין השאר לצורך מעקב אחרי רטינופתיה סוכרתית) ועוד.

“ראיה ירודה” היא שם כולל למגוון רחב של מצבים שהמשותף להם הוא מגבלה של ממש מבחינת היכולת החשובה כל כך, כשגם הרכבת משקפיים או שימוש בעדשות לא מחזירים את הראייה לטווח הנורמה. אנשים שסובלים מתופעה זו מוגדרים כ”כבדי ראיה”. בעמוד זה תוכלו לקרוא על הסימפטומים העיקריים של הלקות, הגורמים האפשריים, האופן שבו מתבצע האבחון ועל כל הדרכים שבהם ניתן לעזור למי שסובל מראיה ירודה.

 

איך זה משפיע עלי?

ראיה ירודה היא תוצאה של מחלות שונות, רובן כאלה שמאפיינות בעיקר את המבוגרים, אם כי גם בגיל צעיר עלולה להתרחש ירידה בראיה עקב סיבות שונות. המחלות הנפוצות שגורמות לכך הן:

ניוון מקולרי על רקע גילי (AMD), קטרקט, גלאוקומה, סוכרת, קרטוקונוס, רטיניטיס פיגמנטוזה, ניסטגמוס, לבקנות (אלביניזם), מצבים נוספים שפוגעים בראיה במידה ניכרת הם טראומות לעיניים (כלומר חבלה חמורה), היפרדות רשתית, קוצר ראיה גבוה, אטרופיה של עצב הראיה (תופעה שכיחה אצל אלכוהוליסטים אבל כזו שניתנת לריפוי יעיל) וישנם גם אנשים שאצלם הראיה הירודה היא מלידה.

 

מה הם הסכנות?

הראיה הירודה באה לידי ביטוי בתסמינים הבאים: ירידה משמעותית בחדות הראיה שדה ראיה מצומצם ראיית לילה לא תקינה קושי לראות היטב כשהתאורה חזקה מאוד פגיעה ביכולת מיקוד המבט בנקודה אחת (למשל עקב רטט של שרירי העיניים) ראיה כפולה קושי להבחין בין צבעים הופעת הילות סביב מקורות אור או כתמים צפים בשדה הראיה קושי להפריד דמות ורקע כל התופעות הנ”ל יוצרות קושי משמעותי לפענח את התמונה שהאדם רואה. כבדי ראיה עלולים להיכשל בזיהוי פנים, זיהוי מספר אוטובוס או כתובות, וגם הצפייה בטלוויזיה והקריאה (כולל כשהפונט גדול יחסית) הופכות בהדרגה למשימות כמעט בלתי אפשריות ועוד קודם לכן למעייפות מאוד. למעשה אוכלוסיית כבדי הראיה כוללת בתוכה גם אנשים בעלי תעודת עיוור, וזאת אם ישנה ראיה חלקית שניתן לשפרה.
עוד כדאי לדעת שהלקות בראיה מובילה לעתים גם לכאבים כרוניים באזור העיניים, נפיחות בעפעפיים, דמעת (כמות גדולה מדי של דמעות) והפרשות מהעיניים.

 

מהו הטיפול המומלץ?

ראיה ירודה היא לא גזירת גורל. גם כשהמשקפיים ועדשות המגע לא מספקים פתרון אופטימלי עדיין ישנן דרכים רבות לעזור לכבדי ראיה – כאמור על בסיס אבחון מקצועי. האמצעים לשיקום הראיה כוללים עזרים פשוטים יחסית כמו זכוכית מגדלת, וליתר דיוק מגוון רחב של זכוכיות מגדלות, תוכנות ייעודיות (למשל כאלה שמקריאות טקסטים ממסכים) וגם מערכות מורכבות יותר כמו טמ”ס – טלוויזיה במעגל סגור שמתחברת אל המחשב ומקרינה את מה שמוצג עליו על המסך שלה, בהגדלה, כך שקל לצורך את התכנים. ישנם גם טמ”סים ניידים שניתן להיעזר בהם מחוץ לבית – למשל כשעורכים קניות בסופר. לטובת צפייה בקולנוע או בתיאטרון ישנם משקפיים טלסקופיים, ועוד פתרון אפשרי הוא תרגילי עיניים ייעודיים, למשל לחיזוק הראיה ההיקפית. בכל מקרה התאמת הפתרון תתבצע לאחר השלמת טיפולים נדרשים, כולל ניתוח או טיפול בלייזר במידת הצורך.

תוכן עניינים

מכון מלינסקי

טיפולים בבעיות ראיה

יצירת קשר

נשמח להשיב לכל שאלה או נושא שברצונכם לדעת עליו בתחום שיפור הראיה!

ההבדלים בין שיטות הטיפול השונות

טיפול בעזרת ניתוח

הדרך הנפוצה כיום היא להגיע למכון שבחרתם ולעבור ניתוח פולשני ודי כואב, במקרים מסוימים גם ללא הצלחה. צורך בניתוח הוא לא מומלץ מכמה וכמה סיבות ונושאים שונים. הדרך הזאת גם יקרה מאוד ועם לא מעט סיכונים, לבצע ניתוח לייזר בעיניים לא חייב להיות הכרחי בכל מצב, אלא אם כבר התפתח קטרקט וחובה לנתח. במקרה כזה, כדאי לבקש שיעשו לכם תיקון לשיפור הראייה מקרוב.

מה לא?!

הטיפול
במכון מלינסקי

הפתרון בטיפול טבעי בלבד!

בשיטת מלינסקי אנו מטפלים משורש הבעיה ועד סופו. על ידי אבחון ברור ומעמיק, בניית תוכנית של המומחים הטובים ביותר לטיפול בהתאמה אישית למטופל.
מכון מלינסקי שהביא להצלחה רבה את התוכנית לטיפול בבעיות ראיה. הטיפול מביא לחיזוק והבראת מבנה העין כולה.
בעקבות כך אתם תראו ותרגישו שיפור בראייה באופן קבוע. כבר בחודש הראשון תווכחו לראות שיפור משמעותי בראייה שלכם.

מה לא?!

טיפול בהרכבת משקפיים

הדרך המקובלת והנפוצה כיום, היא להשתמש במשקפי ראייה לקריאה או לנהיגה וכדומה.
במקרים מסוימים יש צורך במשקפיים מולטיפוקל מיוחדות ויקרות אבל לרוב כולם משתמשים במשקפיים רגילות.
דרך שהיא יכולה לגרום לנו להישאר עם משקפיים לכל החיים ולא רק זה, אלא גם עם הזמן המספר שלנו במשקפיים רק ילך ויגדל ויגדל עד שיכול להיות מקרים לא פשוטים לטיפול.

מה לא?!

לשיחת ייעוץ חינם

עם מומחה מכון מלינסקי

חייגו אלינו 074-722-5849 / מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

יתרונות ותהליכים:

שיפור ראייה טבעי

שיטה טבעית חדשה ומהפכנית בתחומה. השיטה היחידה שמשפרת את הראייה שלכם לקרוב או לרחוק ללא צורך בניתוח כלשהו.

ניסיון עשיר

עבודה עם יותר מ 4500 לקוחות במשך 14 שנים מאפשרת לנו לפתח את השיטה ולהוכיח את יעילותה בכל מצב.

תמיכה מלאה

המומחים שלנו תמיד אתכם ולמענכם לאורך כל התהליך. בנוסף עומד לרשותכם מערך תמיכה מלאה לכל שאלה לאורך כל הדרך.

גישה משולבת

בשביל לשפר את הראייה לא מספיק תרגיל אחד. בכדי לקבל תוצאות טובות באמת אנו משלבים ידע וכלים מרפואה משלימה, פיתוחים מודרנים, פסיכולוגיה ותזונה.

תרגילים קלים ונוחים

הכנו עבורכם מגוון תרגילים קלים ונוחים שעומדים לרשותכם בכל רגע. עשו זאת בזמן הפנוי, בבית, בעבודה ובדרך. תרגילי עיניים טבעיים לשיפור הראייה.

התאמה אישית לכל אחד

כבר בהתחלה נבנה ביחד תוכנית אישית עבורכם, תוך כדי התחשבות במאפיינים האישיים החשובים של הגוף והראייה. ונצא ביחד לעבר המסע לשיפור הראייה.

קצת על הפעילות שלנו במספרים:

שנות ניסיון
0
מטופלים
0
תוצאות בשיפור ראיה
0
שיטה טבעית
% 0
מניעת לקות ראייה
אחוזי הצלחה 97%
טיפול בכאבי עיניים
אחוזי הצלחה 95%
טיפול ביובש בעיניים
אחוזי הצלחה 94%
טיפול בקוצר או רוחק ראייה
אחוזי הצלחה 96%

בריאות העיניים שלכם בידיים שלכם!

צרו קשר עם מומחה מכון מלינסקי עוד היום

חייגו אלינו 074-722-5849 / מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

אתם המלצתם עלינו!

משובים מוואטסאפ

שיטת MALINSKY

השיטה הינה שיטת טיפול טבעית המבוססת על שלושה עקרונות מרכזיים:

עקרון ראשון:
שיטות טיפול טבעיות ולא פולשניות.

עקרון שני:
שיטות טיפול טבעיות ולא פולשניות.

עקרון שלישי:
שיטות טיפול טבעיות ולא פולשניות.​

עקרונות אלה רותמים את היכולת הטבעית של הגוף לרפא את עצמו.

טיפולים בבעיות ראיה: