טיפולים בבעיות ראיה

רוחק ראייה (היפרמטרופיה)

בעיה נפוצה שגורמת לאובייקטים להיראות מטושטשים ולא מובנים. מדובר כמובן בפגיעה משמעותית בתפקוד היומיומי ובאיכות החיים שלנו, לכן חשוב למצוא מענה מתאים ואפקטיבי בהקדם האפשרי.

קרא עוד »

קוצר ראייה (מיופיה)

בעיה נפוצה שגורמת לאובייקטים רחוקים להיראות מטושטשים ולא מובנים. חפצים שקרובים לעין נראים היטב לנו, אבל מדובר כמובן בפגיעה משמעותית בתפקוד היומיומי ובאיכות החיים שלנו, לכן חשוב למצוא מענה מתאים ואפקטיבי בהקדם האפשרי.

קרא עוד »

ראיה ירודה

“ראיה ירודה” היא שם כולל למגוון רחב של מצבים שהמשותף להם הוא מגבלה של ממש מבחינת היכולת החשובה כל כך, כשגם הרכבת משקפיים או שימוש בעדשות לא מחזירים את הראייה לטווח הנורמה. אנשים שסובלים מתופעה זו מוגדרים כ”כבדי ראיה”.

קרא עוד »

ראיה כפולה

כפילות בראיה מוכרת כצילינדר או בלשון מקצועי – אסטיגמטיזם (Astigmatism) . כפילות בריאה נגרם על ידי אי-סימטריות של מבנה האופטי של העין. דבר שגורם לכך שקרני האור נופלים על הרשתית בלחסן. הסיבה לכך יכולה להיות בעקבות עיוות של הקרנית או מבנה של העין עצמה.

קרא עוד »

קרטוקונוס

קרטוקונוס זו מחלה הפוגעת בקרנית. בגלל שהקרנית דקה, נפגעת צורתה הכיפתית העגולה והיא מקבלת צורת קונוס. זה משפיע על קבלת תמונה לא ברורה ומעוותת. להיחלשות הראייה בלילה. לראיית הילה. פגיעה בחדות ראייה. לעיתים יש בעיות בראייה תלת מימדית, בגלל שהמחלה מפותחת בעין אחת יותר מהשניה.

קרא עוד »

רטינופתיה סוכרתית

מחלת עיניים שפוגעת ברשתית העין ובכלי הדם בעין. הפגיעה עלולה לגרום לעיוורון. מחלה זו פוגעת בעיקר בחולים הסובלים מסוכרת ברמות השונות. וגם מלחץ דם גבוה.

קרא עוד »

זבובים בעין

כתמים ו\או שערות חצי שקופים שצפים בתוך העיניים. תופעה הזאת שחיכה לרוב אצל אנשים מבוגרים בעקבות הזדקנות הגוף הזגוגי של העיניים, אך לעתים מופיע גם אצל אנשים צעירים.

קרא עוד »

כאבים בעיניים

כאב בעין עשוי להיות תוצאה של פגיעה, זיהום או מחלה. מחלה רצינית שעלולה לגרום לכאב בעין היא גלאוקומה (בעברית: ברקית). גלאוקומה יכולה להוביל באיטיות לעיוורון כאשר אין מטפלים בה.

קרא עוד »

יובש בעיניים

העין לא מייצרת מספיק דמעות, או שהדמעות מתנקזות מהר מידי, או שפני השטח של העין ו לא תקין. כמו למי שעבר ניתוח לייזר בעין.

קרא עוד »

עין עצלה – ליקויי פזילה

פזילה היא לקות ראייה שמופיעה אצל 3-5% מהאוכלוסייה, לפעמים מיד אחרי הלידה ובמקרים אחרים בהמשך החיים ובעיקר בשלב הילדות. מעבר להשלכות האסתטיות, הראייה של אדם בעל פזילה אינה מיטבית, ולכן מומלץ לטפל בבעיה בהקדם וכמובן באופן מקצועי.

קרא עוד »

ניוון רשתית העין (מקולרי)

ניוון מקולרי שנקרא גם ניוון רשתית העין, זו מחלה שבה גדלים כלי הדם הפתולוגים מתחת לרשתית העין ופוגעים במרכז הרשתית – המקולה שאחראית על הראייה המרכזית וחדות הראייה. בעוד שהראייה ההיקפית לא נפגעת, מרכז הראייה כן נפגע.

קרא עוד »

שיפור ראיה ללא ניתוח

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש. תרבנך וסתעד לכנו סתשם השמה – לתכי מורגם בורק?

קרא עוד »

שיפור ראיה בדרך טבעית

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש. תרבנך וסתעד לכנו סתשם השמה – לתכי מורגם בורק?

קרא עוד »

קטרקט

קטרקט זהו מצב שבו העדשה של העין מאבדת משקיפותה וכך הופכת לעכורה. לכן קטרקט זוהי מחלה שגורמת לעכירות העדשה בעין וגם גורמת לראייה מטושטשת, סינוור, פגיעה בראייה במיוחד בלילה, שינוי בצבעים וראייה כפולה.

קרא עוד »